Martin Konczkowski 20
Aleksandar Sedlar 25
Jakub Czerwiński 4
Uros Korun 88
79' Aleksander Jagiełło 7
Tom Hateley 6
12' Tomasz Jodłowiec 3
Jorge Felix 11
Marcin Pietrowski 5
89' Piotr Parzyszek 9
Jakub Szmatuła 1
12' Patryk Sokołowski 18
Tomasz Mokwa 22
Damian Byrtek 24
Remigiusz Borkała 29
79' Denis Gojko 77
89' Karol Stanek 99

Udane pożegnanie

Legia Warszawa pewnie 2-0 pokonała na własnym stadionie Piasta Gliwice i udanie pożegnała się ze swoim obiektem w 2018 roku. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył Sandro Kulenović, który wykorzystał świetnie dogranie od Dominika Nagya. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Carlitos. Spotkanie nie było porywające, ale najważniejsze są zdobyte trzy punkty. Cieszyć może również kolejne czyste konto Radosława Majeckiego.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando Legii. Gospodarze kontrolowali to, co działo się na boisku, a groźne akcje przyjezdnych miały miejsce jedynie po stałych fragmentach gry. Kilkanaście minut po pierwszym gwizdku z boiska z powodu kontuzji zszedł wypożyczony do Piasta Tomasz Jodłowiec i jak się okazało miało to dla gliwiczan katastrofalne skutki. W 20. minucie gry Dominik Nagy znakomicie podał do wybiegającego Sandro Kulenovicia, a Chorwat spokojnie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Po objęciu prowadzenia „Wojskowi” nieco spuścili z tonu. Co prawda nadal skutecznie oddali grę od własnego pola karnego, ale brakowało im groźnych akcji w ofensywie. Niebawem ponownie zagroził jednak Kulenović, który chciał pokonał Frantiska Placha ekwilibrystycznym strzałem z powietrza. Piłka wylądowała jednak tylko na górnej siatce. Niewiele przed przerwą próba zawodników Piasta. Radosław Majecki był jednak dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Na przerwę legioniści zeszli przy skromnym, ale w pełni zasłużonym prowadzeniu.

W drugiej połowie nie działo się niemal nic godnego uwagi. Z boiska wiało nudą. Legioniści grali z małą dozą ryzyka, szanując tym samym jednobramkowe prowadzenie. Piast nadal zagrażał jedynie ze stałych fragmentów gry, jednak zawsze czujnie byli zarówno defensorzy jak i Majecki. W 84. minucie rezultat spotkania ustalił wprowadzony w drugiej połowie Carlitos. Hiszpan dostał podanie z prawej strony i momentalnie po jej przyjęciu oddał uderzenie, którym zaskoczył Placha. Znakomite zachowanie napastnika Legii, który nie potrzebował wiele czasu, aby wpisać się na listę strzelców. W samej końcówce okazję miał jeszcze Pasquato. Włoch wpadł w pole karne przeciwnika i z jego płaską próbą poradził sobie bramkarz.

19:26 - Poznaliśmy skład Legii na mecz z Piastem. W pierwszej jedenastce znaleźli się m.in. Sandro Kulenović oraz Chris Philipps
19:27 - Po raz pierwszy od dłuższego czasu w kadrze meczowej znalazł się także Jarosław Niezgoda
19:46 - Przed nami ostatni mecz Legii na własnym stadionie w tym sezonie. Gospodarze zrobią wszystko, aby udanie pożegnać się ze swoim domem na długie miesiące
20:07 - Do meczu niespełna pół godziny. Na murawie trwa rozgrzewa obu drużyn
Kibice bardzo powoli pojawiają się na trybunach. Nie zwiastuje to dobrej frekwencji
20:10 - W barwach gości dwóch graczy doskonale znanych kibicom Legii - Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec. Ten drugi jest aktualnie wypożyczony z Legii do Piasta
20:15 - Wobec wczorajszej niespodziewanej porażki na własnym stadionie Jagiellonii Białystok, dzisiaj gracze Ricardo Sa Pinto staną przed szansą na powiększenie przewagi w tabeli na trzecią drużyną w lidze
20:25 - Obydwie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Oznacza to, że do rozpoczęcia zawodów już tylko kilka chwil!
Ruszyli - "Mistrzem Polski jest Legia"
20:28 - Piłkarze już na boisku, a na trybunach "Mistrzem Polski jest Legia!"
"Żyleta" zaprezentowała policyjną oprawę

1' - Gramy, zaczęli legioniści
1' - Długa piłka wprost do Placha
2' - Golkiper gości wybiega poza pole karne i uprzedza Nagya
4' - Akcja prawym skrzydłem Vesovicia, podanie w pole karne i Sandro Kulenović zostaje uprzedzony. Tylko aut
6' - Przerwa w grze z powodu dymu? Zaskakujące
7' - Wracamy do rywalizacji
8' - Nagy wślizgiem zatrzymany przez Hateleya
9' - Legia w ataku pozycyjny, który kończy się niecelnym podaniem "Veso"
10' - Jeden z zawodników Piasta opatrywany poza boiskiem
11' - Rzut wolny dla gości, dośrodkowanie i radzą sobie legionisci
12' - Zmiana Piast: Tomasz Jodłowiec Patryk Sokołowski
12' - Jak się okazało był to Tomasz Jodłowiec, który nie wrócił już do gry
13' - Pod dośrodkowaniu Szymańskiego blisko gola samobójczego był Czerwiński
13' - Rzut rożny dla gospodarzy
15' - Krótkie rozegranie, moment chaosu i kolejny korner
16' - Philipps do Majeckiego i daleki wykop legionisty
18' - Piast zamknął gospodarzy w obrębie ich pola karnego. Rzut rożny i mało brakowało a byłby gol samobójczy tym razem Vesovicia. Wszystko dobrze się skończyło
19' - Vesović nieprzepisowo powstrzymywany przez Jagiełłę
20' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
20' - Strzelec gola: Sandro Kulenović (Legia)!
21' - GGGOOOLLL! Nagy podaje prostopadłą piłkę do Kulenovicia, który bez problemów umieszcza ją w bramce Placha
23' - Faul Symańskiego
25' - Ramy fauluje Sedlara na środku boiska
27' - Zdaniem arbitra Jędrzejczyk faulował przy probie odbioru piłki. Legionista kompletnie nie zgadza się z tą decyzją.
27' - Aut dla Piasta na połowie Legii
29' - Pressing goście, ale poradzili sobie z nim defensorzy gospodarzy
31' - Dośrodkowanie Hlouska blokuje Konczkowski i rzut rożny
32' - Kombinacyjna akcja na linii Nagy - Szymański bez wymiernego efektu
34' - Rzut wolny dla Legii, faulowany Kulenović
35' - Dośrodkowanie w pole karne i Hlousek strzela obok bramki
37' - Ekwilibrystyczny strzał Kulenović i piłką ląduje na górnej części siatki bramkowej
38' - Nagy wpada w pole karne, strzał i tylko korner
39' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
40' - Twarde zderzenie Kulenovicia z Korunem
41' - Rzut wolny dla Piasta
43' - Dośrodkowanie, piłka wybita przed pole karne, natychmiastowy strzał, jeszcze zmiana kierunku przez któregoś z graczy gości i broni Majecki
44' - Szarża Kucharczyka i mamy rzut wolny w narożniku pola karnego
44' - Szymański decyduje się na bezpośredni strzał, który jest bardzo daleki od ideału
45' - Nieporozumienie w szykach obronnych Legii i z narożnika boiska zaczną goście
46' - Sędzia dolicza 3 minuty
48' - Żółta kartka: Sebastian Szymański (Legia)
48' - Za symulowanie faulu zdaniem sędziego, pomocnik Legii ukarany kartką
49' - Szansa dla gości, ale penie łapie Majecki
49' - Koniec pierwszej połowy

Zawodnicy powrócili już na boisko

46' - Bez zmian do drugiej częćci meczu przystąpiły obie drużyny
47' - Remy fauluje Parzyszka
48' - Kolejny faul Remiego i ostatnie ostrzeżenie od sędziego
49' - Żółta kartka: Jakub Czerwiński (Piast)
49' - Czerwiński fauluje wychodzącego z szybkim kontratakiem Nagya
50' - Dośrodkowanie Szymańskiego i Jędrzejczyk strzela nad poprzerczką
51' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
52' - Sędzia odgwizduje kolejny faul legionisty przy odbiorze tym razem Hlouska
54' - Długie podanie do Vesovicia i od bramki golkiper gości
55' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
55' - Faulowany Felix
56' - Nieporadność Hlouska i korner dla Piasta
57' - Dośrodkowanie, piłka zostaje pod nogami Remiego, który po chwili wybiją ją jednak. Goście domagają się rzutu karnego. Chwila konsultacji i gramy dalej
61' - "Jędza" potrzebuje pomocy lekarskiej
64' - Wszystko ok i gramy dalej. Rzut rożny dla Piasta
64' -
66' - Zmiana Legia: Sandro Kulenović Carlitos
66' - Spięcie pomiędzy Hlouskiem a Jagiełło. Sędzia zmuszony jest przeprowadzić rozmowę wychowawczą
67' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
68' - Wyliczył sędzia kilka drobnych fauli i ukarał stopera Legii
73' - Za mocno wypuścił sobie piłkę Szymański i nici z kontry
74' - Pietrowski fauluje Cafu
75' - Żółta kartka: Uros Korun (Piast)
76' - Obrońca gości nieprzepisowa powstrzymuje Nagya i zostaje upomniany przez arbitra
78' - Carlitos przegrywa starcie bark w bark z Czerwińskim
79' - Zmiana Piast: Aleksander Jagiełło Denis Gojko
81' - Żółta kartka: Chris Philipps (Legia)
83' - Ofensywny faul Cafu
85' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
85' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
86' - Szymański powalczył o piłkę na środku boiska, po czym dograł ją w pole karne do Carlitosa i Hiszpan pokonuje bramkarza Piasta
87' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
88' - Zmiana Legia: Chris Philipps Cristian Pasquato
88' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Inaki Astiz
89' - Żółta kartka: Aleksandar Sedlar (Piast)
90' - Vesović sam, sam i tylko boczna siatka po interwencji bramkarza.
90' - Zmiana Piast: Piotr Parzyszek Karol Stanek
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Pasquato sam na sam i broni Plach
95' - Koniec meczu!

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością Legia pokonała Piasta Gliwice 2-0.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com

All Cops Are Bałwans

Tylko trochę ponad 12,5 tys. fanów przybyło na ostatni w tym roku mecz Legii przed własną publicznością. Przy Łazienkowskiej miała miejsce wybitnie świąteczna atmosfera - nie brakowało pieśni w świątecznych aranżacjach, a także oprawy poniekąd nawiązującej klimatem. Tę oczywiście można odczytywać przede wszystkim jako reakcję na ostatnie decyzje służb pod adresem naszego środowiska, m.in. zakazujące nam wejścia na stadion w Gdańsku. Choreografia "All Cops Are Bałwans" na pewno zapisze się w kibicowskiej świadomości na dłużej.

Przed spotkaniem z Piastem kibice prowadzili zbiórkę na oprawy, a także ostatnią zbiórkę prezentów dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka oraz kolejną zbiórkę w ramach akcji "Są takie psy, którym należy pomóc". Frekwencja tego dnia pozostawiała wiele do życzenia. Zabrakło ponad 5 tys. z uprawnionych do przyjścia na stadion. Jednak ci, którzy przybyli bawili się w najlepsze przez ponad 90 minut.

Na wyjście piłkarzy przygotowana została oprawa składająca się z transparentu "All Cops Are Bałwans", malowanej sektorówki opuszczonej z dachu przedstawiającej bałwana z naszywką "Policja" oraz milicyjną czapką. W tle powiewały białe chorągiewki, a następnie odpalonych zostało kilkadziesiąt białych rac. Tej tematycznej prezentacji nie mogły nie towarzyszyć odpowiednie pieśni. I tak z Żylety niosło się "Zawsze i wszędzie, policja j... będzie".

Kibiców Piasta na naszym stadionie nie było, co oczywiście nikogo nie zdziwiło. "Piastoholicy" od dłuższego czasu, a mianowicie pamiętnych derbów z Górnikiem (zakończonych walkowerem), mają na pieńku ze swoimi działaczami i prowadzą bojkot meczów swojego klubu. Nic więc dziwnego, że sektor gości tego dnia pozostał pusty. Wobec powyższego, legioniści powstrzymali się od bluzgów pod adresem gliwickiego klubu. Tego samego nie można powiedzieć o krakowskiej Wiśle - klub, który znajduje się w bardzo trudnej sytuacji może liczyć na wsparcie od co poniektórych. My zaś po upadku Wisły łzy nie uronimy, czego najlepszym dowodem były antywiślackie okrzyki w drugiej połowie.

W trakcie całego meczu wiele razy Żyleta próbowała rozruszać pozostałe trybuny, inicjując okrzyki na dwie strony m.in. "Warszawę", "Za nasze miasto...", czy pieśń "Legia, Legia, Legia" z powiewającymi nad głowami szalikami. Także kibice z trybuny Deyny próbowali się nieco zorganizować, zaczynając pieśń na dwie strony. Była również świąteczna wersja "Legia gol, Legia gol, Legia Legia gol" na melodię "Jingle bells".

Piłkarze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie. Kilka dziwnych gwizdków sędziego sprawiło, że publiczność zareagowała stosownymi okrzykami zarówno pod adresem gościa z gwizdkiem, jak i PZPN. Frankowski doczekał się zresztą dialogu "Frankowski! Co? Ty k...". Na sobotnim meczu na Żylecie zadebiutowała nowa flaga kibiców z Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy w ostatnim czasie są niezwykle aktywni. W drugiej połowie po drugiej bramce, mogliśmy odetchnąć z ulgą i zaśpiewać bez choćby cienia wątpliwości - "Hej sialala, Legia dziś trzy punkty ma". Przed Świętami odpowiednimi pieśniami pozdrawiany był także koronny "Hanior".

Po końcowym gwizdku, podobnie jak na poprzednim meczu, piłkarze w ramach świątecznego prezentu wykopali w trybuny kilkanaście piłek. Kiedy podbiegli pod Żyletę, podziękowaliśmy im za zwycięstwo oraz zaśpiewaliśmy "Wesołych Świąt, Wesołych Świąt, ejaeja Wesołych Świąt". Warto dodać, że każda z osób obecna na meczu z Piastem, będzie mogła znaleźć swoje nazwisko na tablicy, która już wkrótce przygotowana zostanie na elewacji od strony ulicy Łazienkowskiej.

Przed nami tymczasem ostatni mecz Legii w tym roku - w czwartek jedziemy do Sosnowca na mecz przyjaźni z Zagłębiem. Po nim zaś, do połowy lutego pozostaje nam wspieranie legijnych sekcji.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Ś.P. R. Molis".

legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygrane

Najwyższą notę za sobotni mecz z Piastem przyznaliście Domynikowy Nagyowi. Występ Węgra oceniliście na 4,5 w skali 1-6. Dobre noty uzyskała większość zawodników. Najsłabiej z podstawowego składu wypadli jedynie Kucharczyk, Philipps. W sumie oceniało 936 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,9.