REKLAMA

MŚ 2006: 30 procent biletów dla kibiców

Fumen, źródło: PZPN/własne - Wiadomość archiwalna

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że prezydium zarządu na posiedzeniu w dniu 19 grudnia 2005 roku podjęło uchwałę w zakresie warunków i sposobu dystrybucji biletów na mecze MŚ 2006. Przypomnijmy, że PZPN otrzymał od organizatorów mundialu pulę 8% pojemności każdego stadionu, na którym "biało-czerwoni" rozegrają w czerwcu swoje grupowe mecze.
Podopieczni Pawła Janasa pierwszy mecz zagrają 9 czerwca z Ekwadorem na Arena AufSchalke w Gelsenkirchen (pojemność 53 804 miejsc), później zmierzą się z Niemcami na Westfallenstadion w Dortmundzie (pojemność 66 981 miejsc), a rozgrywki grupowe zakończą na AWD Arena w Hanowerze (pojemność 44 652).

Wedle postanowień uchwały PZPN:
- Sprzedaż publiczna i ewentualne losowanie 30% biletów prowadzone będzie poprzez system komputerowy Extranet.
- Dystrybucją 19 % biletów zajmą się Okręgowe ZPN + kluby III ligi i niższych klas rozgrywkowych z obowiązkiem zapewnienia możliwości zakupu przez kluby występujące w każdej klasie rozgrywkowej.
- Również 19 % biletów otrzymają oficjalni sponsorzy i partnerzy PZPN
- Dystrybucją kolejnych 13% zajmie się PZPN
- 12% biletów otrzymają kluby I ligi (po 5 szt.) i kluby II ligi (po 3 szt.) oraz zawodnicy i sztab reprezentacji.
- Dystrybucją 5% biletów zajmie się Stowarzyszenia Kibiców Reprezentacji Polski.
- 2% biletów trafi do sprzedaży publicznej dla kibiców Polonijnych.

W związku z powyższym proces zbierania zamówień dla łącznej puli 37% biletów (30%, 2% oraz 5%), realizowany będzie jedynie poprzez komputerowy system biletowy w dniach 3.1.2006 - 31.1.2006. System dostępny jest jako stronach www poprzez sieć Internet, pod adresem http://bilety.pzpn.pl

Przystąpienie do systemu wiąże się z założeniem konta użytkownika, przypisanego do danej osoby również w kolejnych akcjach kolportażu biletów na mecze Reprezentacji Narodowych (eliminacje, turnieje mistrzowskie, mecze towarzyskie) oraz przyznaniem elektronicznej Karty Kibica Reprezentacji. Po spełnieniu powyższych warunków możliwe będzie wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego FIFA (w wersji drukowanej opatrzonej stosownym Regulaminem podpisywanego wraz z odbiorem biletu), złożenie zamówienia (a więc dokonanie wyboru spośród dostępnych meczów oraz kategorii biletów). Jednocześnie system stanowi jedyne źródło powiadomienia Zamawiającego o ewentualnym fakcie przyznania biletu.

Ostateczny rozdział biletów na poszczególne mecze w poszczególnych kategoriach zostanie dokonany w dniu 9.2.2006. W przypadku gdy ilość złożonych zamówień przekroczy dostępną pulę biletów, w dniu 9.2.2006 zostanie przeprowadzone losowanie.

Osoby, którym przyznane zostało prawo zakupu biletu, zobowiązane zostaną do dnia 9.3.2006 do uiszczenia kwoty stanowiącej sumę wartości przyznanego biletu oraz opłaty manipulacyjnej (w wysokości 10% wartości zamówienia). Dodatkowo należy doliczyć koszt wyrobienia Karty Kibica Reprezentacji. Opłatę należy przesłać na wskazane w systemie biletowym konto bankowe PZPN, przy czym ważna jest data wpłynięcia środków na konto. Kupujący zobowiązany jest do przeliczenia wartości zamówienia z EUR na PLN według kursu obowiązującego w dniu dokonania płatności, a dostępnego poprzez ww. konto kibica w biletowym systemie komputerowym. W sytuacji niedopłaty wynikającej z różnicy kursowej Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo do żądania dokonania stosownej dopłaty lub anulowania zamówienia.

Spośród biletów zwolnionych w procesie anulowania zamówienia (w rezultacie niepełnej płatności lub jej braku, błędnych, niepełnych lub nieprawdziwych danych osobowych, a także w przypadku stwierdzenia odstępstw od obowiązującego Kupujących Regulaminu) przeprowadzony zostanie ponowny rozdział lub losowanie.

Bilety dostępne będą we wskazanym przez PZPN miejscu i czasie (po otrzymaniu ich od organizatorów turnieju finałowego), zgodnie jednak z informacją FIFA nie później jednak niż do dnia 30.4.2006. Również w tym przypadku wszelkie informacje zostaną przekazane za pomocą komputerowego systemu biletowego oraz strony internetowej Związku, dostępnej pod adresem http:/www.pzpn.pl

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem zamawiania oraz sprzedaży biletów na finały Mistrzostw Świata 2006 (2006 FIFA Word Cup GermanyTM). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zróżnicowanie biletów na stałe oraz warunkowe i związane z tym faktem procedury. Przypominamy równocześnie, że o przyznaniu biletów nie decyduje kolejność zgłoszeń!

Komentarz - PZPN jako federacja biorąca udział w MŚ otrzymała kolejno 3739 bilety na mecz z Ekwadorem, 4520 wejściówek na mecz z Niemcami oraz 3092 z Kostaryką. Sumując, daje to liczbę 11351 wejściówek. Z całej tej puli, zgodnie z decyzją PZPN, 30% trafi do sprzedaży publicznej, czyli pozostaje 3865 biletów na trzy mecze!

Polska - Ekwador
Stadion: Arena AufSchalke w Gelsenkirchen
Całkowita pojemność: 53 804 miejsc
Ilość biletów przyznana od FIFA: 3739
W sprzedaży publicznej (30% z całości): 1122 biletów

Polska - Niemcy
Stadion: Westfallenstadion w Dortmundzie
Całkowita pojemność: 66 981 miejsc
Ilość biletów przyznana od FIFA: 4520
W sprzedaży publicznej: 1356 biletów

Polska - Kostaryka
Stadion: AWD Arena w Hanowerze
Całkowita pojemność: 44 652 miejsc
Ilość biletów przyznana od FIFA: 3092
W sprzedaży publicznej: 973 bilety

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.