REKLAMA

Choto i Ouattara odchodzą, Burkhardt i Kucharski zostają

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Z 24 zawodników, bo tylu liczy szeroka kadra pierwszego zespołu Legii, czterem 30 czerwca tego roku kończą się kontrakty.

Najdłuższe kontrakty w Legii mają Maciej Gostomski i Jakub Rzeźniczak – do końca 2010 roku. Najkrótsze, bo do 30 czerwca tego roku, Dickson Choto, Moussa Ouattara, Marcin Burkhardt oraz Cezary Kucharski. Co stanie się z tymi zawodnikami po 30 czerwca?

– Jeszcze zbyt wcześnie mówić o ich przyszłości – tłumaczy menedżer Legii Dariusz Wdowczyk. ŻW ustaliło, jak potoczą się dalsze losy piłkarzy.
Wobec ofert z Wysp Brytyjskich i z racji najwyższego kontraktu w Legii, Dickson Choto raczej nie zdecyduje się pozostać w Warszawie. W przyszłym tygodniu jego menedżer Wiesław Grabowski pojawi się w stolicy i będzie próbował wynegocjować wyższy kontrakt dla piłkarza. Legia dogada się z Grabowskim, jednak nie w kwestii przedłużenia kontraktu, a... sprzedaży zawodnika na Wyspy tuż po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy.

Choć Moussa Ouattara chciałby z Legią zagrać w Lidze Mistrzów, jednak prawdopodobnie wróci do Francji. Jego menedżer jest już po wstępnych rozmowach z działaczami jednego z klubów drugoligowych. Przesądzone jest przyjście do Legii 33-letniego reprezentanta Polski Jacka Bąka, który obecnie gra w Katarze. Działacze klubu z Łazienkowskiej są już po wstępnych rozmowach z piłkarzem.

W czerwcu kończy się wypożyczenie Marcina Burkhardta. W umowie z Amicą Wronki istnieje zapis, że w wypadku transferu definitywnego, Legia zapłaci za „Burego” 500 tys. euro. Legia nie na darmo domagała się takiego zapisu w umowie. Dziś cena za 22–letniego rozgrywającego jest znacznie wyższa, ale właściciele stołecznego klubu – Jan Wejchert, Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo – zapłacą za „Burego” wspomniane pół mln euro.

W Legii pozostanie także Cezary Kucharski. Klub podpisze z 34-letnim napastnikiem roczną umowę na dotychczasowych warunkach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.