REKLAMA

Polska spada w rankingu FIFA

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Polska spadła z 26. na 28. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Prowadzą mistrzowie świata Brazylijczycy przed Czechami i Holendrami.

Z grona rywali Polaków w grupie A MŚ-2006, najwyżej sklasyfikowany jest gospodarz turnieju - Niemcy (19. miejsce). Kostaryka plasuje się na 26. pozycji, a Ekwador jest 39. Z tego grona awans wywalczyli tylko niemieccy piłkarze (o trzy lokaty).
Przed mistrzostwami świata podopieczni trenera Pawła Janasa rozegrają jeszcze cztery mecze sparingowe. Litwa (spotkanie 2 maja w Bełchatowie) zajmuje 99. miejsce na liście FIFA, Wyspy Owcze (14.5 we Wronkach) - 137., Kolumbia (30.5 w Chorzowie) - 27., a Chorwacja (2 czerwca w Wolfsburgu) - 24. Natomiast spośród przeciwników w eliminacjach mistrzostw Europy-2008 nadal najwyżej notowana jest Portugalia - ósma pozycja, ex aequo z Argentyną, która dotychczas była czwarta.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.