REKLAMA

472. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku przed Trybuną Krytą, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 472 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Zapowiedź: Korona - Legia. "Zemsta za puchar". "Podtekstów towarzyszących meczowi Legii z Koroną jest całe mnóstwo. Przecież to w Kielcach trener Dariusz Wdowczyk rozpoczynał budowę drużyny, którą teraz prowadzi Ryszard Wieczorek. To 'Wdowiec' sciągnął tam najlepszego strzelca ekstraklasy, Grzegorza Piechnę. I wreszcie, Korona jest jedynym zespołem, który w obecnym roku nie tylko nie przegrał z Legią, ale ją pokonał. I to aż 3:0. Na szczęście obie drużyny tym razem zagrają na piłkarskim boisku, a nie na lodowisku. A stawką meczu może być nawet mistrzostwo Polski."
- Kara bez możliwości obrony - "Mistrz bez kibiców?". "Jeśli Legia sięgnie po tytuł i jeśli uczyni to w meczu wyjazdowym, to jej fani nie zobaczą koronacji swojego klubu na mistrza Polski! Komisja Ligi spółki Ekstraklasa wydała zakaz wyjazdów grup zorganizowanych kibiców Legii do końca sezonu. To już siódma i ósma tego typu kara nałożona na klub z Łazienkowskiej, jednak pierwsza wydana nie przez PZPN, tylko KL."
- Legia - Zagłębie Lubin 1:0 - "Mistrzowski charakter". "'To zwycięstwo odnieśliśmy razem z naszymi kibicami. Dopingowali nas najgłośniej wtedy, gdy najbardziej było nam to potrzebne' – przyznał po meczu Łukasz Fabiański. W sobotni wieczór przy Łazienkowskiej piłkarze i kibice tworzyli prawdziwą drużynę, na którą działa lubińskich piłkarzy okazały się za słabe. Razem pokazaliśmy prawdziwy mistrzowski charakter!"
- Mecz na trybunach - "07, zgłoś się!". "Dziewiąte z rzędu zwycięstwo naszej drużyny, siedem punktów przewagi nad Wisłą Kraków. Legia wielkimi krokami kroczy po upragniony tytuł. Jesteśmy coraz bliżej tego, żeby zacytować słowa prezydenta RP: 'melduję – zadanie zostało wykonane'."
- Temat tygodnia: Moussa Ouattara - "Co go gryzie?". "Dzioe mało kto wyobraża sobie defensywę Legii bez MOUSSY OUATTARY, który wraz z Dicksonem Choto tworzy najlepszą parę stoperów w polskiej ekstraklasie. Z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy informację, że klub właśnie jest w fazie negocjacji nowej, trzyletniej umowy z reprezentantem Burkina Faso. Tyle, że popularny 'Predator' wyraźnie ma jakiś problem."
- Reportaż: 90-lecie Legii - "Powrót do przeszłości". "Piękna, słoneczna pogoda. Wiele znakomitości świata piłki nożnej, wnuczka Marszałka Piłsudskiego, przestawiciele PZPN-u, MON, CWKS-u, trenerzy, działacze, piłkarze, kibice i dziennikarze. W piątkowe popołudnie na Łazienkowskiej oficjalnie zainaugurowano obchody 90-lecia Legii."
- Pamiętnik "Kiero" - "Coraz bliżej". "Przewaga nad Wisłą rośnie, co oczywiście cieszy Ireneusza Zawadzkiego. Choć jak każdy kibic Legii, najadł się nieco strachu w meczu z Zagłębiem. Ostatecznie jednak trzy punkty zostały w Warszawie!"
- Nasze sprawy - "Kara za polemikę". "Kary jakie Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na Legię po wyjeździe do Płocka nie były końcem sankcji wobec naszego klubu. Oprócz tego Legia została zobowiązana do zapłaty 2,5 tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców na meczu z Lechem transparentu skierowanego przeciwko dziennikarzowi gazety Fakt."
- Archiwum: Stanisław Mielech - "Człowiek, który dał nam Legię". "Gdyby sportowcom i działaczom sportowym Legii wystawianoby pomniki, doktor Stanisław Mielech zasługiwałby na jeden z najokazalszych. Bez wątpienia bez niego Legia nie byłaby tak znanym klubem jakim jest dzisiaj, a być może w ogóle by jej nie było. Natomiast bez wiedzy przekazanej nam w publikowanych przez niego książkach i artykułach, dziś o początkach Legii niewiele byśmy wiedzieli. W przededniu 112. rocznicy jego urodzin prezentujemy tę niezwykłą osobistość polskiego futbolu."
- Wspomnienia kibica - "Widmo butelki..." - wspomina Wiktor Bołba
- Nasze sprawy: konferencja w Bonn - "Fans For Football". "W dniach 6-7 kwietnia w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w Niemczech odbył się międzynarodowy kongres fanów futbolu. Dzięki uprzejmości KP Legia Warszawa, w Bonn stawiło się dwóch przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców. Jak się później okazało była to jedyna delegacja z Polski, która uczestniczyła w konferencji."
- Legioniści - przedstawiamy kolejne sylwetki kibiców Legii
- Liga ultras - "Na dobre i złe". "Stara prawda głosi, że prawdziwych kibiców poznaje się w biedzie. Kiedy liga zbliża się ku końcowi, widać to szczególnie wyraźnie."
- Trybuna Legionisty - Wasze głosy w naszych sprawach
- Z Łazienkowskiej - Pierwszy transfer - Łobodziński do Legii?; Akcja NL, która nie wypaliła - Nici z zaproszenia; Korzystna klauzula - Ouattara na kolejny rok; Boruc wraca na Łazienkowską!; Francuski napad? - Legia interesuje się napastnikami z Francji; Hiszpanie chcą Surmę - Zatrzęsienie menedżerów; Kontuzje - Janczyk i Edson wracają; Hojni kibice; Turniej SKLW na Bemowie.
- Nowa formuła KONKURSU NL - do wygrania płyty DVD "Historia Futbolu", t-shirty A&T oraz szaliki Legii
- Felietony - Zarzeczny i Piątek
- Poster - herb CWKS Legia - 90 lat Legii
- Zdjęcie tygodnia - Legia - Zagłębie
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.