REKLAMA

Janczyk nie zagra do końca sezonu

Mishka i Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

(Aktualizacja newsa z godz. 08:00) "Fakt" poinformował dziś, że Dawid Janczyk nie zagra do końca sezonu. Podczas czwartkowego treningu młodemu napastnikowi Legii odnowiło się zapalenie ścięgna Achillesa. Wczoraj piłkarz zszedł z treningu ze łzami w oczach i prosto ze stadionu pojechał do szpitala. Trener Dariusz Wdowczyk na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w samo południe potwierdził tę informację.
"Dawid będzie wyłączony z gry do końca sezonu. Prawdopodobnie będzie potrzebny zabieg chirurgiczny, choć nie chciałbym tego na 100% przesądzać, ale znowu ma zapalenie tej samej nogi. Wszystko było dobrze do momentu, gdy po jednym treningu pięta ponownie się odezwała. Dlatego też decydujemy się na to, aby Dawid szykował się na nową rundę.
Na pewno jest to smutne i frustrujące dla młodego napastnika, przed którym pojawiła się szansa gry w reprezentacji. Dobrze grał, strzelał bramki dla nas. Teraz go brakuje i jest to spore osłabienie, ale musimy się także z takimi sytuacjami liczyć. Zarówno nam, jak i Dawidowi jest niezmiernie przykro, że nie będzie mógł zagrać. Zostały 4 mecze i na pewno chciałby w nich wystąpić, ale pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć." - powiedział trener Legii.

"Z naszej strony wszystko było zrobione prawidłowo. Konsultowaliśmy stan zdrowia Dawida z wieloma specjalistami. Miał buty, specjalne wkładki, odlewy stóp - nic to jednak nie pomogło choć wydawało się, że to idzie w dobrym kierunku." - zakończył "Wdowiec".
Konferencja prasowa przed meczem z Koroną Kielce - fot. Adam Polak

Dariusz Wdowczyk - fot. Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.