REKLAMA

PZPN znowu zreformuje ligę?

źródło: Dziennik/Interia.pl - Wiadomość archiwalna

Już tylko trzy kolejki pozostały do końca Orange Ekstraklasy, a wciąż nie wiadomo ile drużyn spadnie z 1. ligi, a ile do niej awansuje. Według informacji, do których dotarł "Dziennik", Polski Związek Piłki Nożnej przygotowuje niespodziewaną reformę rozgrywek.

Według nowych zasad zamiast degradacji dwóch ostatnich drużyn w tabeli (dziś Polonia i Arka), spaść ma Lech Poznań (fuzja z Amiką i brak szans na licencję) oraz Górnik Zabrze, który jest zadłużony na 8 milionów złotych.
Baraż trzeciej od końca drużyny (na dziś Górnik Łęczna) z drużyną, która zajmie trzecie miejsce w 2. lidze ma zostać odwołany, gdyż pierwszoligowiec musiałby czekać na rywala aż miesiąc!

Jak informuje "Dziennik", z drugiej ligi miałyby awansować cztery pierwsze drużyny i w ten sposób ekstraklasa miałaby w nowym sezonie 18 drużyn, a nie jak obecnie 16.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.