Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Ze zmiennym szęściem grali nasi przyjaciele. Co ciekawe, nie potrafili oni na własnym boisku odnieść zwycięstwa, jak w przypadku Zagłębia Sosnowiec oraz Pogoni Szczecin. Komplet punktów zdobyły za to zaprzyjaźnione drużyny grające na wyjeździe - Olimpia Elbląg oraz Juventus Turyn. Wyjątkowe w szczególności było zwycięstwo "Starej Damy", które dało tym samym 29. tytuł mistrzowski.
IV liga: Warmiak Łukta 1-2 Olimpia Elbląg
Ledwo sędzia dał znać do rozpoczęcia zawodów i już na prowadzenie wyszli gospodarze. Olimpia nie potrafiła się przebić przez mur stworzony przez piłkarzy Warmiaka. Tym samym do przerwy było 1-0 dla rywali. Jednak po zmianie stron Ciesielski doprowadził do remisu, a po 10 minutach na 2-1 wyprowadził Olimpię Chrzonowski. Taki rezultat utrzymał się do końca meczu i kolejne 3 punkty pojechały do Elbląga.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-1 ŁKS Łódź
Nadal Zagłębie Sosnowiec nie potrafi wskoczyć na właściwe tory. Po zwycięstwie, ponownie przyszedł czas na porażkę. Tym razem nasi przyjaciele z Sosnowca przegrali 0-1 z ŁKS-em Łódź. Przez niemal całe spotkanie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 90. minucie spotkania goście zdobyli gola na wagę 3 punktów, które pojechały do Łodzi.

I liga: Pogoń Szczecin 0-0 Lech Poznań
Drugi bezbramkowy remis Pogoni z rzędu. W minionej kolejce "Portowcy" podzielili się punktami w Gdyni. Teraz fani nie obejrzeli goli w Szczecinie.

Serie A: Reggina 0-2 Juventus Turyn
Juventus mistrzem Włoch! Aby utrzymać pierwsze miejsce w lidze, "Starej Damie" potrzebny był remis w ostatniej potyczce z Regginę, a udało się wygrać. W pierwszej połowie wynik otworzył David Trezeguet. Taki rezultat utrzymał się nie tylko do przerwy, ale także do 90. minuty. Wówczas sędzia przedłużył jeszcze spotkanie o kilka minut, a Alessandro del Piero podwyższył na 2-0. W ten sposób nasi przyjaciele zakończyli jakże udany sezon. Sezon, zwieńczony jak w przypadku Legii, mistrzowskim tytułem. Gratulujemy!