ME U-19: Polska 0-1 Austria

źródło: onet.pl - Wiadomość archiwalna

W swoim pierwszym spotkaniu na rozgrywanych w Wielkopolsce mistrzostwach Europu U-19 podopieczni Michała Globisza rozczarowali kibiców. Polacy przegrali z Austrią 0-1 na stadionie Lecha w Poznaniu. W pierwszej połowie spotkania przewagę miała drużyna Michała Globisza. Polacy atakowali często prawą stroną, gdzie z dobrej strony pokazywał się obrońca Lecha Poznań Artur Marciniak. Z przodu aktywny był Dawid Janczyk, ale nie udało mu się pokonać austriackiego bramkarza.
Polacy często próbowali długich podań do zawodnika Legii, ale dobrze spisywali się środkowi obrońcy Austrii.

Po przerwie ataki Polaków były chaotyczne, a podania niedokładne. Gospodarze turnieju częściej byli w posiadaniu piłki, ale z ich akcji niewiele wynikało. Zdecydowanie było widać brak drugiego napastnika, a wsparcie pomocników dla Janczyka było niewystarczające.

W 75. minucie padła bramka dla Austriaków. Po ładnym podaniu Thomasa Hinuma Krzysztof Król nie upilnował Erwina Hoffera, a napastnik Rapidu Wiedeń wykorzystał sytuację sam na sam z polskim bramkarzem. W 83. minucie ten sam zawodnik miał kolejną znakomitą sytuację na zdobycie bramki, ale świetnie interweniował Przemysław Tytoń. Stało się to już po tym, jak Michał Globisz wprowadził na boisko drugiego napastnika Kamila Stachyrę za środkowego obrońcę Krzysztofa Strugarka.

W 89. minucie niebezpieczny strzał na austriacką bramkę oddał Mariusz Sacha, który wniósł sporo ożywienia w grę Polaków. Uderzenie zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała obronił jednak Bartolomej Kuru.

We czwartek 20 lipca Polska zagra w drugim meczu grupowym z Belgią we Wronkach.

Polska - Austria 0:1 (0:0)