REKLAMA
REKLAMA

Tu potrzebna jest sensacja

Cezary Kucharski, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Czy Legia ma szansę by dziś awansować do Ligi Mistrzów?

Cezary Kucharski: Mówiąc szczerze szansa jest, ale niewielka. Legia nie prezentuje dobrej formy. Do pokonania Szachtara potrzebna jest zaś wyśmienita forma. Patrząc na obecną grę legionistów, ciężko upatrywać w nich faworytów do awansu. Ale piłka to gra niespodzianek. Może Ukraińcy nas zlekceważą. Racjonalnych podstaw ku optymizmowi nie ma jednak dużo.A czy Legia z wiosny tego roku miałaby większe szanse na pokonanie Szachtara?

Wydaje mi się, że też nie. Wiosną nie graliśmy dużo lepszej piłki niż ta, którą Legia prezentuje obecnie. Traciliśmy mniej bramek, bo grał Moussa Ouattara i Dickson Choto, a w dobrej formie był Łukasz Fabiańśki. Gra nie była jednak rewelacyjna. Dużo spotkań wygraliśmy po stałych fragmentach. Na Ukraińców to chyba za mało. Szachtar jest bardzo dobrą drużyną. Żeby ich pokonać wszyscy muszą być w super dyspozycji. W Legii widać, że na dziś takiej dyspozycji nie ma.Ale Legia wiosną wygrywała a teraz przegrywa. Jakie są tego powody?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno zmienił się skład personalny. Zapowiadano wielkie transfery, wzmocnienie drużyny. Teraz widzimy co z tego wyszło. Na dzień dzisiejszy trudno uznać transfery za udane. Nikt w Legii nie błyszczy a to daje do myślenia. W meczu z ŁKS-em widać było, że łodzianie przewyższają Legię pod względem fizycznym. Trudno mi to oceniać, bo ja nie trenuję z tą drużyną. Nie wiem też w jakiej dyspozycji fizycznej są piłkarze. Widać jednak, że nie poruszają się jakoś szczególnie żwawo po murawie, wiec jakiś problem jest. Ale to powinien wiedzieć trener , którzy jest na co dzień z zespołem. To on musi postawić diagnozę i powiedzieć co jest nie tak. Moim zdaniem problem nie leży w psychice zawodników ani w zbyt dużej presji, bo jakie przecież jest ciśnienie przed meczem ligowym z ŁKS-em czy też Bełchatowem? Legia powinna wychodzić na te mecze jak po swoje. To powinny być pewne trzy punkty. Nie można też zapominać o pladze kontuzji. To bardzo duży problem, który na pewno także wpływa na słabszą postawę Legii.Wygląda na to, że nie ma szans na awans Legii. Co musiałoby się stać by Wojskowi mimo wszystko zagrali w Lidze Mistrzów?

W obecnej sytuacji wydaje się, że musiałaby zdarzyć się wielka sensacja.Rozmawiał Tomek Janus

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.