REKLAMA
REKLAMA

Jesteśmy w bojowym nastroju

Anatolij Tymoszczuk, źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Z jakimi nadziejami przylecieliście do Warszawy na mecz z Legią?

Anatolij Timoszczuk: Mimo że ostatnie spotkanie ligowe z Metalurgiem tylko zremisowaliśmy, do Warszawy przylecieliśmy w dobrych humorach i bojowym nastroju. Liga krajowa i walka o czempionat w Europie, to zupełnie inne rozgrywki. Wiadomo, że zarówno dla nas, jak i dla Legii awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest bardzo ważny. My jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, bo wygraliśmy pierwszy mecz. Oba zespoły grają nie pierwszy raz w europejskich pucharach, więc mają doświadczenie. Uważam, że siły obu drużyn w środowym meczu będą bardzo wyrównane. Legia z pewnością zagra dwoma napastnikami, bo przecież jeśli myśli o awansie, to musi strzelić gola.Ostatnio Legia gra bardzo słabo. Przegrywa mecze ligowe i to w złym stylu. Czy to zwiększa wasze szanse na wygraną?

Nie uważam, że Legia gra źle. Po prostu przeciwnicy grają dobrze taktycznie. Myślę, że jest dobrze zorganizowaną drużyną i na pewno meczu z nami nie odda bez walki. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Legia gra u siebie, przed własną publicznością, a to bardzo pomaga. Wynik jest zatem sprawą otwartą i wszystko może się zdarzyć.To bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. Awans do fazy grupowej daje szansę na wysokie pieniądze nawet osiem milionów euro.

Dla naszej drużyny sprawy finansowe nie są ważne. Klub jest stabilny, nie ma problemów z pieniędzmi. Interesują tylko sprawy sportowe. Chcemy awansować i walczyć o mistrzostwo w Europie, ale sportowe, a nie finansowe.W Legii wielu piłkarzy jest kontuzjowanych i nie zagra w środę. Jak wygląda to w waszym zespole?

Poza Brazylijczykiem Matuzalemem, wszyscy, którzy przylecieli do Warszawy, są w pełni zdrowi i gotowi do gry. O ewentualnym występie Matuzalema przeciwko Legii zdecydują lekarze naszego zespołu.Rozmawiał Maciej Rowiński

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.