Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Tak się złożyło w ten weekend, że nasi przyjaciele swoje mecze rozgrywali tak jak Legia, w sobotę. Niestety nie dla wszystkich był to tak udany dzień, jak dla ekipy Jacka Zielińskiego. Polskie ekipy zgodnie zanotowały po remisie. Natomiast Juventus tradycyjnie wygrał swe ligowe spotkanie, a Den Haag przegrało u siebie z Rodą. Tym samym nasi ziomale z Holandii muszą się pogodzić ze spadkiem do II ligi.
III liga: Olimpia Elbląg 1-1 Nadnarwianka Pułtusk
Olimpia wciąż bez wygranej w rundzie wiosennej. Rozpoczęło się wyśmienicie, bo już po dwóch minutach było 1-0 dla gospodarzy za sprawą Piotra Ruszkula. Niestety radość z prowadzenia nie trwała długo. Chwilę później rywale doprowadzili do remisu i taki stan rzeczy utrzymał się do końca spotkania.

Serie B: Lecce 1-3 Juventus Turyn
„Stara Dama” nie zwalnia tempa i pewnie zmierza do Serie A. Tym razem Juve ograł Lecce. Na prowadzenie wyszli goście po trafieniu Marchionniego, ale gdy na zegarze upływała 15. minuta, wówczas do siatki trafili gospodarze. Rezultat remisowy nie uległ zmianie aż do przerwy. Po zmianie stron na 2-1 podwyższył Zalayeta. Zwycięstwo naszych przyjaciół przypieczętował w 64. minucie Mauro Camoranesi i skończyło się na 3-1 dla Juventusu.

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 1-1 Wisła Kraków
Na sensację zanosiło się w Szczecinie. Po golu Piotra Celebana w 49. minucie „Portowcy” prowadzili 1-0 i omal nie wygrali meczu. W ostatnich minutach spotkania jeden punkt uratował Chiacu, który pokonał Radosława Majdana. Tym samy nasi przyjaciele z Pomorzą są wciąż bez wygranej w obecnej rundzie.

II liga: Ruch Chorzów 0-0 Zagłębie Sosnowiec
Hit kolejki, a nawet sezonu na zero. W szlagierowym meczu na zapleczu Ekstraklasy, nasi przyjaciele pojechali aż do Chorzowa na mecz z tamtejszym Ruchem. Obie ekipy nie potrafiły znaleźć na siebie sposobu i zgodnie podzieliły się łupem punktowym. Tym samym Zagłębie zachowało swe drugie miejsce w tabeli i jednopunktową stratę do „Niebieskich”.

Eredivisie: Den Haag 0-2 Roda Kerkrade
W Warszawie na meczu z Arką stawiła się liczna grupa kibiców z Hagi, a w Holandii ich drużyna spadła właśnie do II ligi. Gospodarze nie sprostali Rodzie, która zdobyła obie bramki w drugiej części meczu i tym samym przypieczętowała spadek naszych przyjaciół do Jupiler League.