IV liga: Legia II 1-2 Pogoń

Raffi i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii przegrały 1-2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Już początek pierwszej połowy zapowiadał ciężką przeprawę - najpierw w pustej bramki piłkę głową wybujał Herbert Dick, niewiele później długi lob minął o ledwie kilkadziesiąt cm poprzeczkę bramki Gostomskiego. Pierwszą składną akcje legioniści przeprowadzili dopiero po 19 minutach, ale wrzutkę Paluchowskiego przechwycił golkiper Pogoni. Legia ustępowała gościom zaciętością w grze, zbyt wiele piłek szło z pomięciem linii pomocy, a większość z nich padała łupem formacji defensywnej grodziszczan.
W 28. minucie Jędrzejewski okiwał 2 obrońców Legii i mocnym strzałem po ziemi wyprowadziło Pogoń na prowadzenie. Po kilku minutach ten sam zawodnik mógł podwyższyć, ale w sytuacji sam na sam doskonale spisał się Gostomski, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 35. minucie spóźniony Rafalski przewrócił w polu karnym napastnika Pogoni. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę i odgzwidał rzut karny, zamieniony na bramkę przez doświadczonego Berlińskiego. Grodziszczanie jeszcze raz próbowali kilka minut później pokonać Gostomskiego, ale bramkarz Legii był na posterunku. Kilka ostatnich minut to przebudzenie Legii. W 40. minucie dośrodkowanie Wociala mógł zamienić na bramkę Paluchowski, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali zdobyć kontaktowego gola. Strzelił go z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego Jezierski.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, czujniej grająca obrona (z nieźle grającym, acz nie do końca rozumiejącym się z partnerami z bloku, Dickiem) nie dopuszczała graczy Pogoni do sytuacji bramkowych. Niestety, z przodu nadal nie było najlepiej.
W 67. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Woźniak. O dziwo, przewagi liczebnej gości nie było tak bardzo widać na boisku. Nieźle do gry wprowadził się wpuszczony na ostatnie 20 minut Polniak, który rozruszał nieco poczynania ofensywne gospodarzy. Na bramkę Smalca uderzali: Trochim, Polniak i Paluchowski, wynik nie ulegał jednak zmianie. Gola dla Pogoni mogł za to zdobyć Rokicki, który niecelnie głowkował z najbliższej odległości po rzucie rożny. W końcówce gra mocno się zaostrzyła, a arbiter starał się uspokoić sytuację pokazując kolejne kartki. Czerwony kartonik zobaczył kapitan Pogoni. Dwukrotnie w polu karnym gości padał Adrian Paluchowski, ale ani razu sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki", choć wydaje się, że przynajmniej raz mógł to zrobić. W końcówce wynik mógł jeszcze zmienić Herbert Dick, którego uderzenie głową Smalec zbił na rzut rożny.
Spotkanie zakończyło się zatem identycznym wynikiem jak jesienią, znów 2-1 wygrała drużyna z Grodziska. Jest to pierwsza porażka rezerw Legii w rundzie wiosennej.

Skład Legii II: Gostomski - Wocial (77', Wysocki), Rafalski, Dick, Woźniak - Mikołajczak (84' Kaśnikowski), Rawa, Ogórek (57' Trochim), Jezierski - Majkowski (71' Polniak), Paluchowski.

Żółte kartki: Rafalski, Woźniak (dwie), Mikołajczak
Czerwone kartki: Woźniak (68. minuta - za dwie żółte)

Mecz obserwowało ok. 150 osób. Obecni byli także zawodnicy pierwszego zespołu.