Edson da Sliva - fot. Adam Polak
REKLAMA

Edson odchodzi?

źródło: Nasza Legia - Wiadomość archiwalna

Po zakończeniu sezonu w Legii szykuje się mała rewolucja. W czerwcu dyrektor ds. rozwoju sportowego, Mirosław Trzeciak zamierza zrezygnować z usług jednego z filarów mistrzowskiej drużyny sprzed roku, Edsona da Silvy, a także innego Brazylijczyka Hugo Alcantary oraz Mamadou Balde.

"Jest wielce prawdopodobne, że obydwaj Brazylijczycy latem opuszczą Legię" – potwierdza NL menedżer Mariusz Piekarski. O ile nazwiska Alcantary i Balde nie robią na kibicach wrażenia, o tyle pozbycie się Edsona może wzbudzać kontrowersje.
Ostatnio piłkarz częściej przebywa jednak w gabinetach lekarskich, niż na boisku, poza tym Brazylijczyk sprawiał pewne problemy natury wychowawczej.
"Edson jest dobrym piłkarzem, ale nie można zapominać, że ma już 30 lat i jest to ostatni moment, żeby Legia zarobiła na nim jakieś pieniądze. W zespole na pewno pozostanie za to Roger Guerreiro, który ostatnio znów odzyskał wyborną formę. Jest to świetny pomocnik, który wniósł do gry Legii najwięcej ze wszystkich 'canarinhos' – dodaje "Piekario".
Jaki los czeka czwartego z nich, Juniora, nikt na razie nie chce powiedzieć.

Planowane ruchy transferowe mają być elementem nowej polityki transferowej Legii. Mirosław Trzeciak już na wstępie oświadczył, że od nowego sezonu będzie szukał kandydatów do gry w Legii głównie w Warszawie, potem w województwie mazowieckim i dalej w całej Polsce, a sprowadzanie piłkarzy z zagranicy ma być ostatecznością.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.