REKLAMA

10 lat bez wygranej w Krakowie

Mishka, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W piątek Legia zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Będzie to 136 w sumie, a 128 ligowe spotkanie obydwu zespołów. Bilans dotychczasowych meczów prezentuje się korzystniej dla wiślaków, którzy wygrali 53 razy, przegrali 44 razy i padło 38 remisów. Zarówno Legia, jak i Wisła lepiej spisują się na własnych boiskach. W Krakowie (w lidze) gospodarze tryumfowali 32 razy, 21 razy zanotowano remisy i 10-krotnie wiślacy musieli uznać wyższość legionistów.

Ostatnie spotkanie przeciwko Wiśle, rozegrane jesienią przy Łazienkowskiej, zakończyło się remisem 1-1. Bramkę dla stołecznej jedenastki zdobył Marcin Burkhardt. Poprzedni mecz w Krakowie rozegrano w listopadzie 2005r. Kibice nie doczekali się w nim goli.

Stadion przy Reymonta pozostaje dla nas niezdobyty od dokładnie 10 lat. Ostatni raz legioniści wygrali w Krakowie 17.05.1997r., czyli 9 spotkań temu. Być może liczba 10 okaże się dla warszawskiego zespołu szczęśliwa i w 10. ligowym spotkaniu, równo po 10 latach, znów wygrają z Wisłą na wyjeździe.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.