Młodzieżowcy przegrali z Hetmanem

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Druga drużyna Legii, od najbliższej rundy występująca w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, rozpoczęła zgrupowanie w Zamościu. W pierwszym rozegranym meczu legioniści ulegli 1-2 III-ligowemu Hetmanowi Zamość. Do przerwy było 1-1 po golach Paluchowskiego w 2. minucie dla Legii i Osucha dla Hetmana. Po przerwie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Wachowicz.
Trener Mazurek skorzystał praktycznie ze wszystkich zawodników przebywających aktualnie na zgrupowaniu, co pół godziny wymieniając po kilku graczy. Trzon drużyny to gracze występujący w poprzednim sezonie, ale są też nowe nabytki, m.in.: Paweł Kozub, Damian Zbozień i Dawid Cempa z Sandecji Nowy Sącz, Maciej Tomczyk (wychowanek Agrykoli, ostatnio w Dolcanie Ząbki) Piotr Borowik (jeszcze niedawno, w barwach Polonii 89, strzelec bramki w derbach z juniorami CWKS), Ariel Borysiuk (pozyskany z Top 54 Biała Podlaska, reprezentant Polski U-16) oraz testowany obrońca Piotr Joniec z Tomasovii Tomaszów Lub.

Na obozie zabrakło za to Rafała Muczyńskiego i Bartosza Kaśnikowskiego, którzy po wygaśnięciu kontraktu powrócili do Hetmana Białystok. Michał Ogórek trenuje obecnie z Mazowszem Grójec. Piotr Rafalski pojechał z Lechią Gdańsk na zgrupowanie do Wronek i prawdopodobnie zostanie wypożyczony do tego klubu, jako że trenerzy z Gdańska są bardzo zadowoleni z jego postawy. Na testy do Łęcznej zaproszono Łukasza Zarembę, Jakuba Polniaka i Adriana Paluchowskiego. Wszyscy trzej zagrali w jednym meczu sparingowym (Paluchowski zdobył nawet gola) i otrzymali zaproszenie na obóz przygotowawczy, z którego skorzystał jednak tylko Zaremba. Pozostała dwójka postanowiła pozostać na razie w Warszawie.