REKLAMA

Giza piłkarzem Legii!

źródło: legia.com - Wiadomość archiwalna

W dniu dzisiejszym Legia pozyskała nowego zawodnika. Przed południem na Łazienkowskiej odbyła się konferencja prasowa, na której trener wspomniał, że być może do zespołu dołączy jeszcze jeden zawodnik (środkowy pomocnik lub napastnik), jednak wtedy nie padło jeszcze nazwisko Gizy. Kilka godzin później oficjalny serwis klubu poinformował o wypożyczeniu Piotra Gizy do Legii.

Zawodnik trafił na Łazienkowską na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. "Jestem bardzo zadowolony, że w ostatniej chwili udało nam się pozyskać bardzo dobrego zawodnika. Nie ulega wątpliwości, że Piotr jako czołowy piłkarz ekstraklasy będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Jestem przekonany, że młodsi zawodnicy będą się czuli o wiele pewniej grając przy boku Piotra" - powiedział serwisowi www.legia.com, po podpisaniu kontraktu, trener Jan Urban.

Piotr Giza urodził się 28 lutego 1980 roku w Krakowie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki, ten 27-letni pomocnik, stawiał w Kablu Kraków. Następnie występował w Wiśle Kraków, ponownie w Kablu Kraków i w Świcie Krzeszowice, z którego latem 2002 roku przeszedł do Cracovii. Na pierwszoligowych boiskach, w barwach biało-czerwonych zespołu z Krakowa, wystąpił 79 razy oraz zdobył 16 bramek, a w pierwszej reprezentacji wystąpił w 5. spotkaniach. Mierzy 179 cm i waży 76 kg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.