REKLAMA

Powiedzieli po meczu

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jakub Wawrzyniak (Legia): Chyba chcieliśmy zbyt prostymi środkami utrzymać jednobramkowe prowadzenie. Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że nie wytrzymaliśmy dzisiejszego meczu kondycyjnie. Ja czułem się bardzo dobrze i uważam, że cały zespół jest bardzo dobrze przygotowany pod względem fizycznym. Chciałbym, żebyśmy tak czuli się po każdym meczu i oby każdy mecz był wygrany.

Marcin Bojarski (Cracovia): W pierwszej połowie nie sprawiliśmy Legii zbyt wielu problemów. Gospodarze nie potrafili natomiast wykorzystać swoich okazji i liczyłem, że do przerwy uda nam się dowieźć bezbramkowy remis. Wtedy Legia musiałaby się odkryć i wynik byłby ciągle otwartą sprawą. Skończyło się jednak na golu Chinyamy, choć wydawało się, że w tej sytuacja bramka nie ma prawa paść. Wcześniej Chinyama miał dwie dużo lepsze okazje i nie potrafił ich wykorzystać. Taka jest jednak piłka.
W drugiej połowie Legia z minuty na minutę opadała z sił. Poczuliśmy swoją szansę i mieliśmy kilka szans na wyrównanie. Animuszu dodała nam czerwona kartka dla Radovića. Legia umiejętnie się jednak broniła i dowiozła skromne prowadzenie do końca meczu. Przy nieco większym szczęściu mogliśmy dziś zremisować. Jednak to był pierwszy mecz i Legia raczej nie pokazała tego, co będzie grała w następnych kolejkach.

Marcin Cabaj (Cracovia): W pierwszej połowie trochę oddaliśmy Legii pola. Nie zablokowaliśmy dośrodkowań i stąd brały się strzały na moją bramkę. Legioniści nie mogli dziś strzeli mi gola w wielu sytuacjach i dopiero Chinyama robiąc wślizg, podbił piłkę i wpadła do siatki. Strzał był jednak nie do obrony. Myślę, że na treningu na 10 strzałów ciężko wykorzystać jedną taką sytuację. Dużo było w tej akcji przypadku.
Po pierwszej połowie mogliśmy się zastanawiać jak wysoko przegramy. Dalszy przebieg gry pokazał jednak, że to my przejęliśmy inicjatywę i mogliśmy pokusić się o bramkę. Dobrze jednak spisywał się Mucha i obrońcy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.