Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Na piątek zostały zaplanowane mecze Zagłębia Sosnowiec oraz Den Haag. Sosnowiczanie pojechali do Chorzowa, żeby z tamtejszym Ruchem powalczyć o ligowe punkty. Natomiast "Bociany" mierzyły się na wyjeździe MVV Maastricht na drugoligowym froncie. Niestety spotkania obu zaprzyjaźnionych ekip zakończyły się porażkami. Słabe wyniki osiągnęły także ekipy Olimpii Elbląg oraz Pogoni Szczecin. Oba zespoły zanotowały zaledwie remis.
Ekstraklasa: Ruch Chorzów 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie wciąż bez zwycięstwa w lidze. Tym razem nasi przyjaciele przegrali w prestiżowym meczu z Ruchem. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył były gracz warszawskiej Legii, Tomasz Sokołowski.
Sosnowiczanie wciąż zajmują ostatnie miejsce w lidze z czterema punktami ujemnymi.

Jupiler League: MVV Maastricht 2-1 Den Haag
Pierwszy mecz "Bocianów" po spadku z ligi i na początek porażka. Ekipa z Hagi uległa 1-2 drużynie MVV. Już po 16. minutach gospodarze prowadzili dwiema bramkami. Jednak nim minął drugi kwadrans gry, kontaktowego gola zdobył Haar. To było ostatnie trafienie w tej potyczce i spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych.

III liga: Olimpia Elbląg 1-2 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Porażka naszych przyjaciół na początek sezonu. Elblążanie przegrywali 0-2 po bramkach Adriana Kurala. Ostatecznie rozmiary porażki zmniejszył Rafał Lepka, który pod koniec meczu pokonał golkipera gości.

IV liga: Pogoń Szczecin 1-1 Victoria Przecław
Kiepski start Pogoni Szczecin w IV-ligowych rozgrywkach. "Portowcy" zremisowali zaledwie 1-1 z Victorią Przecław. Gospodarze, w szeregach których nie zabrakło piłkarzy znanych z ekstraklasy, objęli prowadzenie w 29. minucie. Wówczas do siatki rywali trafił Przewoźniak. Ostatecznie doszło do podziału punktów po golu Kosakowskiego w drugiej odsłonie spotkania.