Piłkarze CWKSu rozpoczęli sezon - fot. Jacek Wójcikowski

Wysoka porażka CWKS-u na inaugurację sezonu

Raffi - Wiadomość archiwalna

Od falstartu zaczęli nowy sezon w Lidze Okręgowej piłkarze CWKS Legii, przegrywając zasłużenie 0-4 z drugą drużyną KS Piaseczno. Już do przerwy golkiper Legii Jacek Kieszkowski musiał dwukrotnie sięgać do siatki. W drugiej odsłonie piłkarze z Piaseczna strzelili dwie kolejne bramki, pozbawiając złudzeń ponad setkę zgromadzonych kibiców.

W najbliższym tygodniu legionistów czekają dwa mecze na Oświatowej: w środę o 11:00 ze Świtem Warszawa, zaś w niedzielę o 11 z KS Raszyn.

Od początku dzisiejszego spotkania zaznaczyła się przewaga dobrze zgranych i wybieganych gości. Po 25 minutach objęli oni prowadzenie po szybkiej kontrze, zaś tuż przed przerwą bramkarz Legii został pokonany po raz drugi. Na drugą część obie drużyny wyszły z 3 zmianami w składzie. W przypadku Legii nie dało to jednak większego efektu. Młodzi (w większości 17-19-letni) zawodnicy z Piaseczna lepiej konstruowali akcje i raz za razem dochodzili do sytuacji bramkowych. Głównie bramkarzowi (grającemu notabene z kontuzją kostki) zawdzięczać możemy, że większość z nich kończyła się niczym. Legioniści próbowali odrabiać straty, ale ich strzały nie były wystarczająco groźne. Piaseczno nastawiło się z kolei na kontry i dwie z nich zakończyły się golami. W końcówce legioniści zdobyli się na ostatni zryw, ale mimo pięknego uderzenia w poprzeczkę w 82. minucie i gorącego dopingu ze strony kibiców, nie doprowadził on do zmiany rezultatu. Wynik 0-4 jest może zbyt krzywdzący dla drużyny Legii, ale mecz dzisiejszy pokazał, że przed naszymi piłkarzami jeszcze sporo pracy nad taktyką, zgraniem (po licznych zmianach w składzie) i... szybkością.

Spotkanie obserwowała liczna grupa byłych i niedawnych graczy klubu, obecnie grających przeważnie w klubach z wyższych lig. Był również gorąco przywitany trener Sitnicki oraz obserwatorzy z mazowieckich klubów drugo- i czwartoligowych. Można się niestety spodziewać, że nie zapisali oni w notesach nazwisk legionistów, a raczej zwrócili uwagę na piłkarzy z Piaseczna...