Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii): Faktycznie, Zagłębie miało trzy znakomite okazje do strzelanie bramki, choć to my dyktowaliśmy warunki. Prowadząc 2-0 wydawać by się mogło, że nie powinno być już większych problemów. Jednak obawiałem się, że w drugiej połowie będzie jak pod koniec pierwszej, że gramy do przodu, ale zapominamy o grze defensywnej, a przede wszystkim o kryciu przy stałych fragmentach gry. Musieliśmy sobie powiedzieć w szatni prawdę w oczy i zespół pokazał się w drugiej połowie z zupełnie innej strony. O to nam chodziło.
Wszyscy chcieliśmy zagrać zupełnie inny mecz, a tym bardziej na własnym stadionie. Wydaje mi się, że był to mecz jakiego oczekiwaliśmy. Przede wszystkim cieszy gra w drugiej odsłonie, bo mimo tego, że prowadziliśmy 2-0, to zespół był ambitny i chciał wygrać jeszcze wyżej. Oprócz zdobytych goli wypracowaliśmy kilka innych okazji do zdobycia bramek i o to nam chodziło.

Jerzy Kowalik (trener Zagłębia): Chcę podziękować mojemu przyjacielowi za udzieloną lekcję skuteczności. W pierwszej połowie Legia nie miała zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, ale potrafiła wykorzystać dwie z nich. Natomiast my mieliśmy trzy szanse na zdobycie gola. Takie sytuacje na Legii trzeba wykorzystywać. Była również czwarta okazja na początku drugiej odsłony. Może gdybyśmy strzelili kontaktowego gola, to byłoby inaczej. W efekcie gospodarze po trzecim trafieniu grali na luzie, a że w piłkę grać umieją, to skończyło się jak widzieliśmy. Może rezultat jest za wysoki, ale na dzień dzisiejszy taka jest różnica między obiema ekipami. Postaramy się wyciągnąć wnioski z tego meczu i szukać punktów w kolejnych potyczkach.