Jan Urban udziela wypowiedzi stacji Polsat Sport - fot. turi

Urban: Dziwny mecz

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jan Urban: W pierwszej połowie my graliśmy, a Groclin strzelał bramki. Po pierwszym golu wydawało się, że będziemy dziś dominować. I faktycznie tak było. Nie możemy jednak popełniać takich błędów w obronie, jakie przytrafiły się nam w tym meczu. W przerwie powiedziałem zawodnikom, że nie mam im nic do zarzucenia, jeśli chodzi o grę w ofensywie. Co do defensywy, to po prostu nie można tak grać. W drugiej połowie było już lepiej, bo sędzia podyktował rzut karny i rywale grali w osłabieniu.
Jestem zadowolony z naszej gry w drugiej połowie. Podnieść się z wyniku 1-3 nie jest łatwo i nie ważne jest, z kim się gra. Drużyna zareagowała dobrze i powinniśmy nie tylko zremisować, ale nawet wygrać.

Mecze w Pucharze Ekstraklasy wciąż traktujemy jako szansę na pokazanie się dla tych, którzy grają rzadziej. Teraz nikt nie jest kontuzjowany, więc mógłbym wystawić pierwszy skład. Dałem jednak zagrać Wojciechowi Wocialowi i Przemysławowi Rawie. Dla nich to były ważne minuty. Co do Grzelaka, to nie sposób nie ocenić go dziś dobrze. Ale napastnik musi mieć ustabilizowaną formę. Dziś strzelił trzy bramki, ale nie przekonał mnie, że jest w stanie zagrać 5-6 spotkań na równym wysokim poziomie. To jest tak, że w jednym meczu zagra wspaniale, a w drugim jest cieniem samego siebie. To samo dotyczy Takesure Chinyamy. Obydwaj muszą sobie z tym poradzić.