ME: Legia 1-1 Wisła

turi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś na Łazienkowskiej mieliśmy przedsmak niedzielnych emocji. Młoda Legia od godziny 19 podejmowała na Stadionie Wojska Polskiego Młodą Wisłę. Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Legioniści objęli prowadzenie w 76. minucie po strzale Paluchowskiego. Goście wyrównali trzy minuty przed końcowym gwizdkiem.
Legia Warszawa 1-1 (0-0) Wisła Kraków
1-0 - 76 min. Paluchowski
1-1 - 87 min. Batko

żółte kartki: Augustyn, Frączczak, Mikołajczak - Trzmielewski, Jacek, Mączyński, Rygielski, Zalewski, Janik

Składy:
Legia: Łopusiewicz - Rawa, Augustyn (64' Świdzikowski), Hernacki, Wocial (kpt) (46' Rybus) - Frączczak, Jezierski, Mikołajczak (79' Tomczyk), Trochim - Borysiuk (46' Zbozień), Korzym (70' Paluchowski).

Wisła: Cebanu - Kowalski, Jacek (kpt), Rygielski, Zalewski - Trzmielewski (74' Janik), Mączyński, Rado (83' Batko), Burliga - Smółka (74' Jarosz), Kwiek (46' Szabat).

7. Po faulu tuż przed polem karnym na Arielu Borysiuku, żółtą kartkę dostaje wiślak Paweł Zalewski. Niestety, wolny wykonywany przez kapitana Legii, Wojtka Wociala jest niecelny.

10. Tym razem żółtą kartkę dostaje legionista - Adam Frączczak.

Na stadionie znajduje się może 50 osób. Trybuny sprawiają przygnębiające wrażenie. Na Żylecie nie ma nikogo...

Trener Urban nie zabrał do Krakowa dwóch zawodników z pierwszego zespołu - Macieja Korzyma i Błażeja Augustyna. Ten ostatni nie popisał się w meczu PE z Dyskobolią i stracił miejsce w składzie.

W bramce Legii nie ma występującego regularnie w ME Macieja Gostomskiego. "Gostek" doznał w tym tygodniu urazu i do treningów wraca od poniedziałku.

15. Mocne uderzenie z rzutu wolnego Wojciecha Wociala z najwyższym trudem piąstkuje Cebanu. Dobitkę łapie już bez problemu.

18. Chwila nieuwagi mogła kosztować Legię utratę bramki. Jeden z wiślaków minął dwóch legionistów i mocno uderzył na naszą bramkę. Na szczęście Łopusiewicz dał sobie radę z tym strzałem, a rzut rożny kompletnie wiślakom nie wyszedł.

- Po kilku minutach przewagi Legii mecz stał się wyrównany. Legioniści starają się grać z pierwszej piłki.

21. Po ładnej, zespołowej akcji strzela Maciej Korzym, ale jest skutecznie blokowany przez obrońcę rywali.

23. Korzym schodzi na lewe skrzydło, próbuje rozciągnąć akcję dalekim podaniem na drugą stronę boiska do Borysiuka, ale podaje niedokładnie i za mocno - piłka dla Wisły.

25. Wocial dośrodkowuje z lewej strony. Nie ma jednak zawodnika, który zamknąłby akcję. W końcu przed polem karnym do piłki dopada Borysiuk - jego strzał jest blokowany. Dobitka "Korzenia" nic już nie może dać - legionista jest na spalonym.

26. Wisła przeprowadza kontrę, którą w ostatniej chwili przerywa Daniel Jezierski.

27. Do wrzutki Radka Mikołajczaka odważnie wychodzi Cebanu. Piątkowanie wiślaka jest ryzykowne - piłka ląduje pomiędzy piłkarzy walczących w polu karnym. Publiczność sugeruje, że jeden z gości dotknął piłki ręką, ale sędzia nie reaguje.

29. Wrzutka Frączczaka i mocne uderzenie Korzyma - niestety, wysoko, wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Cebanu.

30. Była wyśmienita sytuacja do zdobycia bramki przez Legię! Korzym ponownie dobrze zszedł na skrzydło, dośrodkował, a Cebanu źle odbił przed siebie strzał jednego z "wojskowych"! Sytuację wyjaśnili krakowscy obrońcy.

- Przewaga Legii znów jest wyraźna. Wisła czyha na kontry.

33. Wisła wykonuje rzut wolny - bardzo niecelnie.

34. Radosław Jacek powala Korzyma i sędzia, po dyskusji z wiślakiem, wręcza mu żółty kartonik.

35."Bury", "Bury"! - co chwila pokrzykuje Cebanu. Żadnego z braci Burkhardtów nie ma jednak na boisku - identyczną ksywkę ma Łukasz Burliga :)

38. Korzym doskonale uruchamia na prawym skrzydle Mikołajczaka. Niestety, ten ostatni niedokładnie podaje piłkę Borysiukowi.

39. Legia miała teraz dużo szczęścia i Łopusiewicza na posterunku! Golkiper Legii wybija mocny strzał Trzmielewskiego, który dostał zbyt dużo miejsca.

40. Środkiem przedziera się Wojtek Trochim, który ogrywa dwóch rywali i zagrywa na lewo do Frączczaka. Ten ma niezłą sytuację do oddania strzału, ale pudłuje.

43. Tym razem strzał Wisły w ostatniej chwili wybija... głową Daniel Jezierski. Było groźnie!

45. To była ostatnia groźna akcja w tej połowie. Po 45 minutach na Łazienkowskiej 0:0.

- Nieliczni kibice obserwują dziś ciekawe spotkanie. Piłkarze wzięli sobie chyba do serca, że to miniszlagier :-) i prezentują wysoki poziom, często oddając strzały i tworząc wiele ciekawych akcji. Brakuje tylko bramek!

46. Druga połowa przynosi nam trzy zmiany. W Legii z boiska schodzą Wojtek Wocial (wchodzi Maciej Rybus) i Ariel Borysiuk (wchodzi Damian Zbozień). W Wiśle w miejsce Kwieka pojawia się Przemysław Szabat.

48. Rzut wolny dla Wisły tuż sprzed linii bramkowej. Łopusiewicz ustawia mur. Silnie uderza Artur Rado, ale piłka odbija się od legionistów ustawionych w murze i wychodzi na róg.

54. Kontrę Wisły przerywa rozgrywający bardzo dobre spotkanie Jezierski.

56. Żółtą kartką upomniany został Błażej Augustyn.

- Pierwsze minuty drugiej połowy należą do Wisły. Legia nie może jakoś zapanować nad boiskowymi wydarzeniami.

60. Brutalny faul Macieja Trzmielewskiego kończy się dla niego żółtym kartonikiem.

62. Znów bohaterem Jezierski! Tym razem Daniel znalazł się na linii bramkowej i niespodziewanie wybił zmierzającą w światło bramki piłkę.

63. Gra wyraźnie się zaostrzyła. Co chwilę któryś z zawodników zwija się z bólu na boisku. Tym razem Mikołajczaka powalił na trawę Przemysław Rygielski. Kolejna żółta kartka!

64. Boisko opuszcza Błażej Augustyn. W jego miejsce wchodzi Maciej Świdzikowski.

65. Padł gol dla Legii, ale... już po gwizdku sędziego oznajmiającym spalony.

67. Ładnie drybluje Trochim. Ogrywa dwóch rywali i ma przed sobą tylko bramkarza. Niestety, uderzenie jest minimalnie niecelne.

69. Rożny dla Wisły. Głęboka wrzutka, jednak do piłki znakomicie wychodzi bramkarz "wojskowych".
Chwilę wcześniej najwięcej emocji na trybunach wywołał... sędzia spotkania. Maciej Korzym wyszedł prawą stroną z szybką kontrą, a arbiter liniowy dopatrzył się spalonego. Chyba niesłusznie.

70. Zmiana w Legii: schodzi Maciek Korzym, wchodzi Adrian Paluchowski. Może "Adi" będzie miał więcej szczęścia pod bramką Cebanu?

72. Paluchowski już w akcji. Tym razem jednak uderzył leciutko i Cebanu bez problemów złapał piłkę.

73. Znów Paluchowski - tym razem dośrodkowuje w polu karnym. Tam na piłkę rzuca się jeden z wiślaków, biorąc ją w... kleszcze nogami. Sędzia dyktuje wolny, mocno uderza Rybus, ale piłka odbija się od piłkarzy w murze.

74. Dwie zmiany w Wiśle: schodzą Trzmielewski i Smółka, wchodzą Janik i Jarosz.

75. Nie minęła nawet minuta a Janik... już zarobił żółtą kartkę! Sędzia jak widać musi często chłodzić rozgrzane głowy po obu stronach.

76. Wspaniałe zagranie z prawej strony Rybusa i mamy GOOOOOL!!! - bramkę zdobywa wprowadzony po przerwie Adrian Paluchowski!

79. Zmiana w Legii, z boiska schodzi Radek Mikołajczak, wchodzi Maciej Tomczyk.

80. Rajd prawym skrzydłem Frączczaka, jego strzał broni jednak Cebanu. Do piłki dochodzi jeszcze "Paluch", ale nic z tego...

82. Wisła odpowiada uderzeniem po rzucie rożnym - przechodzi ono jednak wysoko nad bramką golkipera Legii.

- Legia odpowiada kontrą. Trochim biegnie środkiem, dogrywa do Rybusa, a ten powstrzymany przez wiślaków.

83. Tym razem zmiana w Wiśle: schodzi Artur Rado, wchodzi Maciej Batko.

84. Wolny dla Wisły. Wrzucać próbuje Mączyński, ale... wolałby zapewne o tej wrzutce jak najszybciej zapomnieć.

85. Sędzia upomina słownie Łopusiewicza - nie chce by w ostatnich minutach meczu bramkarz Legii grał na czas.

87. Mamy remis :(

87. Wyrównującego gola dla gości zdobył wprowadzony niedawno Maciej Batko. Cała akcja Wisły zaczęła się od błędu Trochima, który podał wprost pod nogi rywali. Łopusiewicz nie zdołał wybić zmierzającej w górny róg bramki piłki. 1-1

88. Losy meczu mógł odmienić Przemysław Rawa. Zabrakło niewiele...

89. Rozpaczliwy rajd Paluchowskiego. Piłkę zatrzymuje jednak Cebanu.

90. Sędzia przedłuża drugą połowę spotkania o cztery minuty. Legia miała szansę - wrzucał Rybus.

90.+1 Jezierski podał do Paluchowskiego, ten znajduje się we wspaniałej sytuacji, ale świetną interwencją wykazuje się Cebanu! Zabrakło chyba tylko szczęścia. Wisła wychodzi z kontrą - legioniści radzą sobie z nią bez problemu.

90.+2 Trochim próbuje uderzać z 8 metrów, ale blokują go obrońcy Wisły.

90.+4 Jeszcze róg dla Wisły i sędzia kończy już spotkanie przy Łazienkowskiej.