Grupowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju - fot. Woytek

Mikołajki SKLW dla Domów Dziecka

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W dniu dzisiejszym w hali koszykarskiej przy ul. Obrońców Tobruku odbył się II Mikołajkowy Turniej Domów Dziecka o Puchar Prezesa SKLW. Sympatycy Legii regularnie organizują tego typu imprezy dla najmłodszych kibiców. W dzisiejszych zawodach wzięło udział 8 drużyn. Najlepsi okazali się chłopcy z MOS Osowska, wygrywając w finale w rzutach karnych z Konstancinem.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 4 drużyny. W grupie A najlepszy okazał się Konstancin, który zdobył komplet 9 punktów. Drugie miejsce zajęła Osowska. W grupie B najlepsi byli chłopcy z Domu Dziecka z ul. Jaktorowskiej.

W półfinałach spotkały się: Konstancin z Zakroczymską (4-0) i Jaktorowska z Osowską (0-6). Najbardziej zacięte okazały się spotkania o medale - oba zakończyły się wynikami 1-1 i o kolejności decydowały serie "jedenastek". Ostatecznie brązowe medale trafiły do Jaktorowskiej, srebrne do Konstancina, a złote zdobyli zawodnicy Osowskiej.

8. OSWG Łucka II

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne, a otrzymali je:
Najlepszy strzelec: Paweł Kucharczyk (MOS Osowska) – 8 bramek
Najlepszy zawodnik: Łukasz Brzeszcz (Jaktorowska)
Najmłodszy zawodnik: Michał Kwiatkowski (Korotyńskiego)
Najlepszy bramkarz: Paweł Reszka (Konstancin)
Najmłodszy bramkarz: Artur Syska (MOS nr 5)

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którzy ufundowali wiele nagród rzeczowych dla dzieci. "Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom. Dzięki Wam mogliśmy sprawić w Mikołajki radość dzieciom" - powiedział prezes SKLW Andrzej Piórkowski.

Sponsorzy: Urząd Dzielnicy Bemowo (fundator nagrody za zdobycie 1. miejsca), Wedel, Puma, Polmot Auto, Skoda Auto Poland Gasto-Magic, DK, Road Runner, Leopard, Sport Flok, Gazeta Polska, Saturn, Stół Polski, Salon Volkswagen SOBIESŁAW ZASADA

SKLW podziękowało również trzem piłkarzom - Łukaszowi Fabiańskiemu, Arturowi Borucowi oraz Tomaszowi Kiełbowiczowi - za wsparcie turnieju.

Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć z turnieju.