Piotr Giza walczy o piłkę w meczu z FC Kopenhaga - fot. Tomek Janus

Sparing: Legia 2-2 FC Kopenhaga

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś spotkaniu w La Mandze drużyna Legii zremisowała z mistrzem Danii FC Kopenhagą 2-2. Pierwsze 45. minut zdecydowanie należało do Duńczyków, którzy udokumentowali swoją przewagę dwoma bramkami. W 21. minucie Gostomskiego pokonał Ailton, a 13 minut później do siatki trafił Gronkjaer. W 60. minucie trener Urban wymienił całą jedenastkę - na boisko weszli ci, którzy wiosną powinni decydować o obliczu Legii i przyniosło to efekt. W ostatnich pięciu minutach meczu po strzałach Gizy i Szali "wojskowi" doprowadzili do remisu. Bezpośrednio ze stadionu przeprowadziliśmy dla Was relację LIVE!. Jej zapis znajdziecie tutaj.

Fotoreportaż z meczu - 23 zdjęcia Tomka Janusa
Legia Warszawa 2-2 (0-2) FC Kopenhaga
0-1 - 21 min. Almeida Ailton
0-2 - 34 min. Jesper Gronkjaer
1-2 - 85 min. Piotr Giza
2-2 - 89 min. Wojciech Szala

Skład Legii: Gostomski (61' Skaba) - Bronowicki (61' Rzeźniczak), Augustyn (61' Astiz), Booysen (61' Szala), Smoliński (61' Kiełbowicz) - Frączczak (61' Radović), Ekwueme (61' Vuković), Borysiuk (61' Giza), Burkhardt (61' Roger), Rybus (61' Edson) - Grzelak (61' Chinyama)

Żółte kartki: Booysen, Ekwueme, Rybus, Rzeźniczak, Roger (Legia) - Ailton (Kopenhaga)

o FC Kopenhaga
Zespół powstał dopiero w 1992 roku w wyniku fuzji Kjobenhavns Boldklub oraz Boldklubben. FC szybko stał się jednym z najlepszych zespołów Danii. Od momentu powstania już 6 razy zdobywał mistrzostwo kraju (1993, 2001, 2003, 2004, 2006, 2007) i trzy razy Puchar Danii (1995, 1997, 2004). W ubiegłym sezonie Duńczycy awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów eliminując Ajax Amsterdam.