Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii Warszawa): Na pewno mieliśmy ułatwione zadanie po zaliczce z Bytomia, gdzie wygraliśmy 2-0. Stąd też postawiłem na młodych zawodników z drugiej drużyny. Jednak po straconej bramce to spotkanie mogło nam się nieco skomplikować. Natomiast szybkie wyrównanie stanu meczu po przerwie, praktycznie rozstrzygnęła losy awansu do kolejnej rundy. Nawet grając w osłabieniu Polonii ciężko było odrobienie takiej straty.
Chciałbym pochwalić za wielką ambicję Wojciecha Trochima, który wszedł na drugą połowę tak, jak ma wejść zawodnik z ławki rezerwowych. Dał z siebie po prostu wszystko. Z drugiej strony wydaje mi się, że młodzi chłopcy z czasem ciężko znosili trudy spotkania. Może mecz nie był widowiskowy, ale otrzymali oni szansę gry.

Michał Probierz (trener Polonii Bytom): Przyjechaliśmy tu po niespodziankę i chcieliśmy powalczyć. Mecz dobrze nam się rozpoczął, bo szybko zdobyliśmy bramkę i szkoda, że po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie i to ustawiło mecz. Cieszę się, że walczyliśmy o wynik i ostatecznie udało się zremisować. To jest najważniejsze. Chłopcy pokazali charakter, ale będziemy pracować, żeby wyeliminować błędy, w szczególnie taktyczne. Cieszę się, że mogłem zagrać tu z tym zespołem w ćwierćfinale. Mam nadzieję, że Legia zdobędzie Puchar Ekstraklasy. Dzięki temu będziemy mogli powiedzieć, że odpadliśmy z tryumfatorem tych rozgrywek.