Pamiątkowe zdjęcie Legii przed meczem z FC Luzern - fot. Tomek Janus

FC Luzern 1-1 Legia - pierwsze zdjęcia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W trzecim sparingu tego lata legioniści zremisowali z FC Luzern 1-1. Wojciech Skaba już w 9. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Indywidualny błąd popełnił Błażej Augustyn i Ravasi nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Legia wyrównała w 72 minucie, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Bartłomiej Grzelak. Niestety napastnik Legii w tej akcji doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania.
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem skromnej przewagi Legii. Legioniści całkowicie zneutralizowali środek pola Szwajcarów i bez problemu rozgrywali swoje akcje. Niestety brakowało skuteczności pod bramką. Można mieć natomiast spore zastrzeżenia do gry obronnej warszawskiego zespołu. Kilka razy Szwajcarzy dość poważnie zagrozili bramce Legii, a sam gol padł po iście kuriozalnym, indywidualnym błędzie Augustyna.

W przerwie trener Legii dokonał 4 zmian. Efekt przyniosło to w 72. minucie. Grzelak wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił prosto w środek bramki. Wprawdzie piłkę zdołał jeszcze odbić bramkarz, ale szczęśliwie futbolówka znalazła się w siatce.

Wynik meczu nie krzywdzi raczej żadnej ze stron. Kolejny sparing legioniści rozegrają już w czwartek o godzinie 20:45 z FC Basel. Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE!

FC Luzern 1-1 Legia Warszawa
1-0 - 9 min. Jacopo Ravasi
1-1 - 72 min. Bartłomiej Grzelak

Skład FC Luzern: Koenig - Schwegler, Veskovac, Diarra, Lustenberger - Mesbah, Renggli, Seoane, Ferreira, Schirinzi (61' Pacar, 69' Karanović) - Ravasi

Skład Legii: Skaba - Bronowicki, Augustyn (72' Wawrzyniak), Kumbev (46' Choto), Wysocki - Radović (46' Szałachowski), Vuković, Iwański (46' Giza), Rocki, Smoliński - Arruabarrena (46' Grzelak, 80' Borysiuk)

sędziował: Sascha Kever