REKLAMA

Pod lupą LL! - stoperzy

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Gdy w letnim okienku transferowym Legia straciła Inakiego Astiza, pojawiły się obawy, że w obronie „wojskowych” powstała trudna do załatania dziura. Podczas meczu o superpuchar Polski z Wisłą Kraków postanowiliśmy więc dokładnie przyjrzeć się parze legijnych stoperów. Obserwacje gdy duetu Dickson Choto – Wojciech Szala pozwalają z lekkim optymizmem patrzeć w przyszłość.
Przede wszystkim obydwaj zawodnicy są doświadczonymi piłkarzami i gra w pierwszym składzie Legii na pewno nie przerasta ich możliwości. Pokazali to we wczorajszym meczu, nie popełniając większych błędów. Przy straconym golu za krycie Grzegorza Kmiecika nie odpowiadał żaden z nich. Krakowskiego giganta powstrzymywać usiłowali Aleksandar Vuković i Jakub Wawrzyniak. W tym czasie Szala krył jednego z wiślaków na 11. metrze, a Choto uprzykrzał życie Clebera.

Patrząc na meczowe statystyki stoperów Legii, można odnieść wrażenie, że zagrali niemal perfekcyjnie. Dużo celnych podań, odbiorów piłki przy małej liczbie strat i niecelnych podań. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że większość skutecznych podań, to dogrania piłki na niewielkie odległości. Ale od obrońców nie wymaga się kilkudziesięciometrowych zagrań, a skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego, wyprowadzenia piłki spod własnej bramki. A to zarówno Szala, jak i Choto wykonują bez zarzutu.

W meczu z Wisłą defensorzy Legii zagrali też dość czysto. Tylko pięć razy faulowali wiślaków, przy aż 31 faulach całej drużyny. A co jeszcze bardziej zaskakujące Choto mógł także wpisać się na listę strzelców. W 4. minucie jego uderzenie obronił jednak Marcin Juszczyk. Byłoby to pierwsze trafienie „Dixiego” od 26 października 2006 r., kiedy to pokonał bramkarza Górnika Łęczna.

Poniżej prezentujemy statystyki stoperów Legii (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Wojciech Szala
Odbiory piłki: 15 (8+7)
Straty piłki: 0
Podania celne: 39 (20+19)
Podania niecelne: 4 (2+2)
Faulował: 3 (1+2)
Faulowany: 4 (0+4)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0

Dickson Choto
Odbiory piłki: 14 (7+7)
Straty piłki: 2 (2+0)
Podania celne: 32 (12+20)
Podania niecelne: 2 (1+1)
Faulował: 2 (2+0)
Faulowany: 0
Strzały celne: 1 (1+0)
Strzały niecelne: 0
fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.