REKLAMA

PZPN: Ekstraklasa startuje o czasie, Ekstraklasa SA: 1. kolejka odwołana

źródło: 90minut.pl/ PZPN - Wiadomość archiwalna

W czwartek PZPN podjął decyzję i poinformował, że liga wystartuje o czasie. KP Legia sprzedaje bilety na sobotnie spotkanie. Tymczasem prezes spółki Ekstraklasa SA Andrzej Rusko powiedział dziś, że... 1. kolejka tych rozgrywek została odwołana. Nadal więc nic nie wiadomo.

"Postanowiono, iż Ekstraklasa wystartuje w szesnasto-zespołowym składzie. Zagrają w niej kluby, które były uprawnione do tego przed decyzjami Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl z dnia 23 lipca. Do czasu ostatecznego, merytorycznego rozstrzygnięcia przez trybunał odwołań Zagłębia Lubin i Korony Kielce mecze z udziałem tych zespołów w rozgrywkach I ligi zostaną odwołane. W kontekście prawomocnej decyzji trybunału w sprawie Widzewa Łódź postanowiono, że klub ten występować będzie w sezonie 2008/2009 w I lidze w miejsce wycofanej Polonii Warszawa. W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi w grupie wschodniej miejsce łódzkiego klubu zajmie Concordia Piotrków Trybunalski." - poinformował PZPN.

PZPN zatwierdził więc do gry następujące zespoły:
Arka Gdynia, Cracovia Kraków, GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Odra Wodzisław, Piast Gliwice, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.

Z kolei Prezes spółki prowadzącej rozgrywki ekstraklasy Andrzej Rusko poinformował, że mimo decyzji PZPN o rozpoczęciu rozgrywek ligowych w najbliższy weekend, pierwsza kolejka ekstraklasy została odwołana.
Rusko wyjaśnił, że to Ekstraklasa S.A., jako podmiot prowadzący rozgrywki, decyduje o ich terminarzu i w porozumieniu z partnerami medialnymi, m.in. stacją telewizyjną Canal+ zdecydowano o przełożeniu inauguracyjnej serii meczów.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.