PP: CWKS Legia 4-1 Milan Milanówek

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Drużyna CWKS Legia pokonała dziś w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu regionalnym drużynę z Milanówka 4-1. Na stadionie przy Obrońców Tobruku zjawiło się ponad tysiąc kibiców i zobaczyli oni pięć bramek. Do przerwy legioniści prowadzili 2-0 po golach Świerczewskiego w 5. minucie i Zdzieszyńskiego w 20. minucie. Na 3-0 podwyższył tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Karpiński. W 48. minucie goście zdobyli honorowego gola, a wynik w 57. minucie ustalił samobójczym strzałem Krzemiński.

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Jacka Wójcikowskiego

Fotoreportaż z meczu - 74 zdjęcia Rychu

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do legionistów, którzy przerywali akcje przeciwników w środku pola i wprowadzali groźne ataki. Już pierwszy z nich zakończył się golem, gdy Tomasz Świerczewski dostał prostopadłe podanie i przelobował wychodzącego bramkarza. Po chwili ten sam zawodnik ponownie uderzał na bramkę Milanu, ale uderzenie z ostrego nie zaskoczyło golkipera. Z dystansu nad bramką uderzył z kolei Robert Zielonka. W 14. minucie pierwsza akcja ofensywna gości mogła się zakończyć golem, gdy po długim lobie piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Nowaka. Legioniści nie ustawali jednak w atakach. Po rzutach rożnych najpierw Świerczewski, a następnie Karol Guz byli bliscy zdobycia gola głową. Zgodnie z powiedzeniem "Do trzech razy sztuka" kolejny korner przyniósł gola dla CWKS - Kamil Karpiński dośrodkował do Daniela Zdzieszyńskigo (niepozornego obrońcy Legii nikt nie krył),a ten zdobył kolejnego już w tym sezonie gola głową. Wynik 2-0 zdopingował gości do podjęcia akcji ofensywnych. Trzykotnie póbowali oni zaskoczyć Nowaka, jednak bez powodzenia. W odpowiedzi za pola karnego strzelał Jakub Gępczyński, ale piłka przeleciała nad spojeniem słupka z poprzeczką. Podobnie było w przypadku mocnego strzału Adama Czubaka. Jeszcze lepsze okazji mieli Karpiński, Zielonka i 16-letni Jerzy Adamuszewski. Ich wejścia w pole karne nie zakończone zostały jednak strzałami w światło bramki, a tuż obok.
W ostatniej minucie pierwszej połowy miał miejsc najgroźniejszy atak gości - napastnik Milanu wykorzystał zagapienie obrońców i wyszedł sam na sam - Dariusz Nowak zdołał jednak uratować sytuację odważną interwencją nogami. Do przerwy mieliśmy zatem zasłużone dwubramkowe prowadzenie Legii.

Na początku drugiej połowy po przechwycie i podaniu Świerczewskiego gola dla CWKS zdobył Karpiński i wydawało się, że jest już po meczu. Milan jednak nie odpuszczał i po ładnej akcji zespołowej zdobył honorowego gola. Ofensywne apetyty gości ostudził jednak doświadczony stoper Milanu Paweł Krzemiński, który próbując wybić dośrodkowanie jednego z zawodników Legii trafił w piłkę tak nieszczęśliwie, że... pokonał własnego bramkarza. Pięć minut potem doskonałej okazji nie zdołał zamienić na bramkę Guz, który nieobstawiony główkował niecelnie z 8 metrów. Później ponownie inicjatywę przejęli goście, którzy kilkakrotnie zatrudnili golkipera "Wojskowych". Legia kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 73. minucie czerwony kartonik za zagranie ręką poza polem karnym obejrzał bramkarz Dariusz Nowak. Uchronił jednak drużynę od pewnej straty gola. Między słupkami zastąpił go Robert Srebrnik. Ostatni kwadrans należał zatem zdecydowanie do gości, którzy oddali kilka groźnych strzałów, a Legia skupiła się na kontrach. W samej końcówce spotkania goście stracili wiarę w odrobienie strat, a doskonałych okazji na podwyższenie prowadzenia nie zdołali wykorzystać Karpiński i Michalak, jednak 4-1 to wynik, który aż nadto wystarczał do awansu do następnej rundy.

Kolejny mecz Pucharu Polski - już 15 października, losowanie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Stawką V rundy okręgowego PP będzie awans do fazy wojewódzkiej. Legia może się zmierzyć z następującymi przeciwnikami: Józefovia Józefów, Bug Wyszków, UKS Łady, Legion Warszawa, Żyrardowianka Żyrardów, MKS Polonia Warszawa (juniorzy). Jedna z drużyn otrzyma wolny los.

Najbliższy mecz ligowy - w sobotę o 13:30 z RKS Okęcie II, na boisku przeciwnika (ul. Radarowa 1).

CWKS Legia 4-1 (2-0) Milan Milanówek
1-0 - 5 min. Tomasz Świerczewski
2-0 - 20 min. Daniel Zdzieszyński
3-0 - 46 min. Kamil Karpiński
3-1 - 48 min. Piotr Michaeli
4-1 - 57 min. Paweł Krzemiński (samob.)

Skład Legii: D. Nowak - Gępczyński, Zdzieszyński (90' Michalak), Guz, M. Jasiński - Adamuszewski (63' K. Nowak), Czubak (87' Kilman), Brankiewicz (74' Srebrnik), Karpiński - Świerczewski, Zielonka
trener: Zbigniew Walewski

czerwona kartka: 73' D. Nowak (CWKS Legia)