Młode Wilki 92 najlepsze w turnieju Don Bosco

Spliff i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii z rocznika 1992 zwyciężyli w czwartym turnieju VI edycji "Don Bosco", który w miniony weekend odbył się na obiektach Salosu Szczecin. Młode Wilki okazały się najlepsze w swojej grupie (trzy wygrane i stosunek bramek 11-0), a w półfinale pokonały Pogoń Szczecin 2-0. O ile wcześniejsze spotkania trwały 2 x 25 minut, to w finale grano 2 x 30 min. W finale, w którym Legia zmierzyła się z Chemikiem Police, do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie był remis 1-1.

Bramkę na 1-0 dla Legii zdobył w 19. minucie Bartłomiej Kursa. Chemik wyrównał w 32. minucie za sprawą Majosa. W końcówce młodzi legioniści za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale nie udało się im pokonać bramkarza z Polic po raz drugi.

W serii rzutów karnych zawodnicy Legii skutecznie egzekwowali wszystkie "jedenastki", a w drugiej serii strzał piłkarza Chemika obronił nasz bramkarz, Jakub Chrostowski i Legia ostatecznie zwyciężyła 3-2, triumfując w turnieju.
W barwach Legii wystąpili testowani Bartłomiej Kursa i Krystian Sochaj, zabrakło natomiast graczy powołanych do kadry narodowej (Paweł Broniszewski, Michał Efir i Michał Żyro) oraz Ryszarda Bresia, który grał w ten weekend z Młodą Legią.