W drugiej połowie meczu fani odpalili stroboskopy i race - fot. Raffi

A-klasa: CWKS 2-0 KS II Raszyn

Raffi i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze CWKS-u udanie rozpoczęli rundę wiosenną w A klasie. Legioniści w pierwszym meczu rozegranym przy Obrońców Tobruku pokonali rezerwy Raszyna 2-0. Obie bramki dla naszej drużyny zdobyte zostały po przerwie. CWKS na prowadzenie w 59. minucie wyprowadził Robert Zielonka, a wynik meczu chwilę później ustalił Tomasz Świerczewski. Na trybunach kibice mimo przenikliwego zimna i wiatru bawili się dobrze - dopingowali przez cały mecz, a w drugiej połowie odpalili pirotechnikę. Kolejne spotkanie CWKS rozegra za tydzień w Baniosze z miejscowym Orłem.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Goście mimo niskiej pozycji w tabeli pokazali się z niezłej strony i parokrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Dariusza Nowaka, który jednak spisywał się bardzo dobrze. Legioniści także parokrotnie przedzierali się pod pole karne gości, ale ani Brankiewicz, ani Karpiński nie zdołali umieścić piłki w siatce.

Po przerwie legioniści ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Obok bramki strzelał Świerczewski, a po akcji Zielonki i Brankiewicza futbolówka poszybowała tuż nad bramką. W końcu wysiłki podopiecznych trenera Walewskiego przyniosły wymierny efekt w 59. minucie, gdy golkipera z Raszyna pokonał Robert Zielonka. Ledwie wznowiono grę, a do przechwyconej przez Jurka Adamuszewskiego piłki dopadł Zielonka, odegrał ją do Tomasza Świerczewskiego, a ten pewnie umieścił ją w siatce, podwyższając na 2-0 i wprawiając w euforię setkę dopingujących kibiców. w 68. minucie rajd prawą stroną zakończył niecelnym strzałem Andrzej Michalak. Goście poważniej zagrozili naszej bramce jedynie w 79. minucie, gdy po rzucie wolnym groźną akcję przeciwnika zablokował Kuba Gępczyński. "Wojskowi" mieli okazję do podwyższenia prowadzenia, ale na trzy minuty przed końcem Paweł Piotrowski nie zdołał w sytuacji sam na sam pokonać bramkarza KS-u. Mimo to piłkarze i kibice Legii mogli wracać do domu w dobrych humorach, gdyż na koncie CWKS wylądowały i tak 3 punkty.

CWKS Legia 2-0 KS II Raszyn
1-0 - 59 min. Robert Zielonka
2-0 - 60 min. Tomasz Świerczewski

Skład Legii: D. Nowak - Adamuszewski (78' R. Jasiński), Gępczyński, Guz, S. Jasiński, K. Nowak (46' Michalak), Czubak (46' Piotrowski), Brankiewicz, Karpiński (46' Karczmarczyk) - Zielonka, Świerczewski

żółte kartki: Guz, Czubak