Drużyna CWKS 1997 - fot. Raffi

Sparingi legijnej młodzieży: derby na remis

Raffi i Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Wykorzystując przerwę w większości rozgrywek związaną ze zbliżającymi się feriami świątecznymi, legijna młodzież podtrzymuje formę biorąc udział w meczach sparingowych. Drużyna żaków CWKS po raz kolejny tej wiosny spotkała się z młodszymi kolegami klubowymi. Po wygranej 26-5 z rocznikiem 1999, tym razem podopiecznym trenera Michała Kapusty przyszło zmierzyć się z orlikami z rocznika 1998. Niespodziewanie to młodsi zawodnicy wygrali 14-3 (6-2).

Natomiast w rozegranym dziś w samo południe na sztucznej nawierzchni przy Konwiktorskiej sparingu, Młode Wilki 93 zremisowały z Polonią 94 1-1.

CWKS Legia 98 14-3 (6-2) CWKS Legia 1997/8

skład CWKS Legii 98: Leon Jankowski (Sebastian Nowakowski) - Andrzej Ameljańczyk, Kamil Androsiuk, Alek Osowski, Adrian Skowroński, Cezary Sauczek, Maksym Mikułowski oraz Kacper Gąstał, Grzegorz Stein, Chodkiewicz, Patryk Kowalczyk, Jarosław Leski, Filip Marnik, Michał Padzik, Mateusz Jawoszek.

Skład CWKS Legii 97: Bartek Hermann (Sebastian Radziński, Piotr Lewiński, Jan Prugarewicz) - Rafał Pilitowski, Mateusz Królak, Mateusz Błaszczyk, Kuba Bratkowski, Paweł Olek, Maciej Pietrzykowski oraz Kacper Roszak-Kasza, Patryk Serafin, Jarek Chaś, Bartek Sędziak, Tomasz Świderski, Łukasz Kulczyński, Adam Dudek, Krystian Ampulski.

Od pierwszej minuty trwała zacięta walka, obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje, początkowo jednak zawodnikom brakowało skuteczności. Worek z bramkami rozwiązał Cezary Sauczek, po chwili strzelając kolejną bramkę. Orlicy wykorzystali moment załamania starszych kolegów i zdobyli 2 kolejne gole, a trafieniami podzieliła się sprawnie współpracująca para napastników Sauczek-Mikułowski. Na drugą tercję drużyny wyszły w mocno przemeblowanych zestawieniach. Żacy podreperowali swoje morale golem Kuby Bratkowskiego, jednak odpowiedź podopiecznych trenera Mariusza Jagusia była szybka - Kacper Gąstał i Grzesiek Stein po efektownych akcjach podwyższyli na 6-1. Po kilku próbach w bramkę wstrzelił się jednak Maciek Pietrzykowski strzelając drugiego gola dla żaków i ustalajac wynik do przerwy na 6-2. W drugiej połowie szansę gry otrzymali wszyscy gracze obecni tego dnia (16 po stronie żaków i 16 orlików). Choć początkowo spotkanie miało w tej fazie zacięty przebieg, gol Andrzeja Ameljańczyka na 7-2 otworzył drogę do kolejnych trafień dla rocznika 1998. Mlodsi gracze popisywali się efektownymi dryblingami i wymianami podań z pierwszej piłki; także żacy starali się grać szybko i składnie. Mimo nieźle rozgrywanych akcji szawankowała jednak bardzo skutecznośc, nawet w bardzo korzystnych sytuacjach. Tym samym rocznik 1998 CWKS odniósł zdecydowane zwycięstwo nad starszymi w większości kolegami.

Polonia 94 1-1 Legia 93
Gol: Tomasz Trafalski

Drużyna prowadzona przez Tomasza Sokołowskiego i Kubę Sowińskiego wystąpiła bez trzech zawodników powołanych do reprezentacji do lat 16. Mimo to legioniści posiadali wyraźną przewagę przez całe spotkanie, którą udokumentowali bramką Tomka Trafalskiego. Gospodarze stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki - wszystkie po stałych fragmentach gry i jedną z nich wykorzystali.

Akcje ze sparingu CWKS-u 97 z 98:

Drużyna CWKS 1998 - fot. Raffi

Wewnętrzny sparing niespodziewanie zakończył się wygraną młodszego rocznika - fot. Raffi