Grali przyjaciele

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec nareszcie stanęli na wysokości zadania i po porażkach ze słabymi rywalami na Ludowym, tym razem pokonali lidera II ligi. Dwa punkty straciła niestety Olimpia, która jeden punkt wywalczyła dopiero w doliczonym czasie gry. Fani Den Haag, których drużyna zakończyła już rozgrywki, pojawili się na dzisiejszym meczu Legii z Polonią Bytom.

W niedzielę w Kołobrzegu doszło do meczu dwóch walczących o pierwszą ligę drużyn. Pogoń wręcz zdeklasowała Kotwicę, wbijając jej aż cztery bramki. Na tym wyjeździe Pogoń wspierali fani Legii.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-0 MKS Kluczbork
Po ostatnich wynikach trudno było wierzyć w wygraną z prowadzącym w tabeli MKS-em. Na szczęście sosnowiczanie stanęli na wysokości zadania i w meczu z liderem zdecydowanie przeważali. Goście w całym spotkaniu oddali jeden celny strzał. Zagłębie miało wiele sytuacji strzeleckich, ale jedyny gol padł dopiero 4 minuty przed końcem meczu. Dośrodkowanie Arkadiusza Kłody wykorzystał Krzysztof Myśliwy.

III liga: Olimpia Elbląg 1-1 Mrągowia Mrągowo
Piłkarze Olimpii zaledwie zremisowali przed własną publicznością z Mrągowią 1-1. Jeden punkt nie przyszedł gospodarzom łatwo, bowiem prowadzenie objęli goście z Mrągowa. Na szczęście Olimpijczycy zagrali do końca i wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry, po trafieniu Antona Kolosova. Prawdopodobnie decydujące o awansie do II ligi będzie spotkanie wyjazdowe z Huraganem Morąg zaplanowane na 30 maja. Fani Olimpii już dzisiaj mobilizują się na pociągowy najazd na Morąg.

II liga: Kotwica Kołobrzeg 0-4 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni niespodziewanie łatwo poradzili sobie w wyjazdowym meczu z Kotwicą. Chociaż obie drużyny walczą o awans do pierwszej ligi, na boisku przewaga Portowców była niepodważalna. Pierwszy gol dla Pogoni padł już w 10 minucie po trafieniu Nowaka. 10 minut później na 2-0 podwyższył Petasz, który wykorzystał dokładne dogranie Tomasza Parzego. Tuż przed przerwą padł gol numer trzy. Ropiejko otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z Dominikiem Sobańskim i bez problemu posłał piłkę do siatki. W 57 minucie błąd popełniła obrona Kotwicy, a wykorzystał go Mikołaj Lebedyński, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi z Kołobrzegu. Pogoń traci już tylko jeden punkt do prowadzącego MKS-u Kluczbork.

Serie A: Juventus Turyn 2-2 Atalanta Bergamo
Po dobrym meczu z Milanem, tym razem fani Juventusu nie mogą byc zadowoleni z remisu. Drużyna z Turynu podzieliła się bowiem punktami z Atalantą. Ze względu na nałożoną na klub karę, mecz odbył się bez publiczności. Goście objęli prowadzenie w drugiej minucie meczu po trafieniu Cigariniego. W 26 minucie strzałem głową wyrównał Iaquinta. Gdy 10 minut później "Stara Dama" wyszła na prowadzenie wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu. Niestety, piękny strzał z dystansu Zanettiego nie dał Juventusowi trzech punktów. Minutę przed przerwą do remisu doprowadził Pellegrino, a jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Do końca spotkania obie drużyny miały sporo okazji (m.in. Juventus dwa razy trafił w poprzeczkę, a Atalanta 3), ale kilka minut przed końcem Del Piero za słabo uderzył z pięciu metrów i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.