Policja czyniła starania by przełożyć mecz Arka - Legia z 9 sierpnia. Bezkutecznie - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Policja bezskutecznie naciskała na przełożenie meczu Arka - Legia

Bodziach, źródło: własne / Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Trójmiejska policja czyniła starania by przełożyć spotkanie drugiej kolejki ekstraklasy Arka - Legia zaplanowane na 9 sierpnia. Wszystko ze względu na odbywające się w tym terminie imprezy na terenie Trójmiasta. Ekstraklasa postawiła sprawę jasno i nie zgodziła się na zmianę terminów meczów Arki - oprócz pojedynków z Legią chodziło jeszcze o spotkania z Lechią w Gdańsku i mecz z Wisłą Kraków.
"Oprócz pełni sezonu turystycznego w połowie sierpnia odbędzie się także Maraton Solidarności i szereg pomniejszych imprez, które musimy zabezpieczyć. Chodzi o to, by ułatwić nam nieco pracę" - mówi Błażej Bąkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.
"Derby i wszystkie inne spotkania uwzględnione w terminarzu odbędą się zgodnie z planem" - mówi Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy i podkreśla, że tegoroczny terminarz (przede wszystkim ze względu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w RPA) jest wyjątkowo napięty, gdyż sezon kończy się już w połowie maja.

Spotkania pierwszej kolejki ekstraklasy zaplanowano na przyszły weekend. Mecz Legii z Zagłębiem Lubin odbędzie się w niedzielę, bowiem w czwartek legionistów czeka mecz III rundy eliminacyjnej z Florą Tallin lub Broendby Kopenhaga. Oczywiście w przypadku wyeliminowania gruzińskiego Olimpi Rustawi, ale to patrząc na wynik pierwszego spotkania, wydaje sie formalnością.

W niedzielę swoje mecze powinni zagrać także inni reprezentanci Polski w Lidze Europy - Polonia i Lech. Na piątek natomiast zaplanowano mecz Lechia - Arka, które ma na żywo transmitować Canal+. Mecz zostanie przeniesiony do Orange Sport tylko w jednym przypadku - gdy do skutku dojdzie baraż, w którym Korona wyeliminowałaby Cracovię. Wówczas Canal+ zamierza pokazać na żywo mecz Korony ze Śląskiem Wrocław.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.