Sparing: Błękitni Korytów 4-2 CWKS Legia

Raffi - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w sobotnie południe w podżyrardowskim Korytowie meczu sparingowym miejscowi Błękitni pokonali 4-2 drużynę CWKS Legia. Grający w nieco okrojonym składzie legioniści szybko objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Świerczewskiego, ale gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą dwoma trafieniami, a na początku drugiej połowy podwyższyli na 3-1. Robert Zielonka zmniejszył rozmiary straty, ale kolejne gole dla Legii nie padły, mimo kilku doskonałych sytuacji.
To zemściło się w samej końcówce, kiedy po jednej z akcji napastnik Błękitnych strzelił bramkę, ustalając wynik meczu.

Kolejny sparing legionistów odbędzie się w środę o godz. 19:00 na boisku przy ul. Obrońców Tobruku na Bemowie. Przeciwnikiem będzie beniaminek klasy A, Grom Lipowo. W zgłoszonej przed rokiem do rozgrywek drużynie kibice Legii bez wątpienia ujrzą wiele znajomych twarzy, gdyż w skład jej wchodzi aż 9 zawodników w niedawnej przeszłości związanych z CWKS-em. Spotkanie zapowiada się zatem interesująco.

Błękitni Korytów 4-2 (2-1) CWKS Legia
gole dla Legii:
1-0 Tomasz Świerczewski
3-2 Robert Zielonka

Skład: Paweł Śmigasiewicz (72' Marcin Bielecki) – Robert Jasiński, Jakub Gępczyński, Maciej Dąbrowicz, Igor Filipiak – Paweł Piotrowski (70' Wojciech Piotrowski), Adam Czubak (70' zawodnik testowany), Mariusz Lejdyn, Damian Karczmarczyk (46' Łukasz Wojciechowski) – Tomasz Świerczewski (Bartłomiej Waśko), Robert Zielonka.

Choć trwają jeszcze ostatnie ustalenia dotyczące ceny wynajmu, jest już praktycznie przesądzone, że podobnie jak wiosną 2009 r., drużyna CWKS Legii mecze u siebie będzie rozgrywać na obiekcie ze sztuczną murawą przy ul. Obrońców Tobruku 11. Spotkania będą rozgrywane w soboty o godzinie 18:00, za wyjątkiem meczu ze Zniczem II Pruszków, który odbędzie się w niedzielę o tej samej porze.