Grali przyjaciele

Pewna wygrana Pogoni na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek to z pewnością najlepszy wynik naszych przyjaciół osiągnięty w miniony weekend. Zagłębie zdobyło 1 punkt w Turku, a swoje mecze przegrały Den Haag i Olimpia. Szczególnie ciekawie było na meczu Olimpii w Olsztynie, gdzie piłkarze ZKS-u zerwali dywan szalików, które chcieli spalić kibice Stomilu.

I liga: Pogoń Szczecin 3-0 GKS Katowice
Bardzo dobry pierwszoligowy start mają za sobą Portowcy. Pogoń w obecności 12. tysięcy widzów pewnie pokonała 3-0 GKS Katowice. Wszystkie bramki padły po przerwie, a strzelili je Piotr Petasz i Mikołaj Lebedyński (dwie).

II liga: Stomil Olsztyn 2-0 Olimpia Elbląg
Już w drugiej kolejce drugoligowego sezonu Olimpię czekał ciekawy wyjazd do Olsztyna. Niestety Olimpia przegrała 0-2, po golach Suchockiego i Alancewicza. Do nietypowej sytuacji doszło w czasie meczu, kiedy piłkarze Olimpii zerwali wiszące na płocie szaliki Legii i Olimpii, które spalić chcieli fani Stomilu.

II liga: Tur Turek 1-1 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie trochę później rozpoczęło nowy sezon meczem w Turku. Spotkanie stało na niezłym poziomie, a w pierwszej połowie największe szanse na pokonanie bramkarza Tura miał Lachowski. Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę i zasłużenie wyszli na prowadzenie w 73 minucie. Na szczęście 5 minut później do remisu doprowadził Marcin Lachowski. Ostatnie 5 minut goście grali w 10., po czerwonej kartce Tomasza Balula (w konsekwencji dwóch żółtych). W środę Zagłębie zagra u siebie ze Ślęzą.

Eredivisie: Den Haag 1-2 NAC Breda
Nasi przyjaciele rozgrywki nowego sezonu rozpoczęli od pojedynku z rywalem Polonii z Ligi Europy. Niestety inauguracja nie wypadła zbyt okazale. Goście objęli prowadzenie 3 minuty przed przerwą po trafieniu Lurlinga. W 67 minucie Amoah podwyższył na 0-2. Jedyna bramka dla "Bocianów" padła w 74 minucie spotkania. Mecz obejrzało 8900 widzów.