Na nowym bocznym boisku już trenują Młode Wilki - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA

Boczne boisko otwarte

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jedno z przedsięwzięć związanych z budową nowego stadionu Legii - wybudowanie pełnowymiarowego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią - zbliża się do końca. Przez ostatnie tygodnie maszyny układały kolejne warstwy podłoża, na których położono sztuczną murawę, posypano ją gumowym granulatem i zainstalowano bramki. Płyta będzie również wyposażona w sztuczne oświetlenie - na razie zainstalowano 2 z 4 masztów.

Fotoreportaż z budowy - 28 zdjęć Raffiego

We wtorek na boisko wyszły Młode Wilki, by odbyć pierwsze treningi na nowej nawierzchni. Po dopuszczeniu boiska do gry przez MZPN, będą tam grać mecze ligowe wszystkie młodsze drużyny Legii, od rocznika 1994 poczynając.

Do rozpoczęcia rozgrywek zostało już zaledwie 10 dni, pozostaje mieć nadzieję, że mimo lekkiego opóźnienia prac wszystkie formalności związane z weryfikacją boiska zostaną załatwione do tego czasu. Obie drużyny juniorów będą z kolei grać mecze na boisku przy ul. Blokowej na Zaciszu.

Do wykonania pozostała już jedynie końcowa "kosmetyka" otoczenia boiska, jak również postawienie dwóch słupów oświetleniowych od strony ulicy Myśliwieckiej. Zostaną one w późniejszym terminie wyposażone w lampy, zdjęte z tymczasowych jupiterów na boisku głównym. Nawierzchnia ma spełniać najwyższe standardy UEFA, starano się zadbać o odpowiedni drenaż i miękkość płyty. Pierwsze "testy" murawy wypadły pozytywnie - zawodnicy wypowiadali się z zadowoleniem o jej jakości. Choć prawdziwej trawy i podłoża ziemnego nie da się w pełni zastąpić, boisko na Łazienkowskiej śmiało będzie mogło pretendować do miana najlepszej i najbezpieczniejszej sztucznej nawierzchni w Warszawie. Jest to istotne również z uwagi na to, że treningi na sztucznej płycie słabszej jakości mogą w dłuższej perspektywie sprzyjać kontuzjom stawów.

Przygotowanie boiska bocznego jest ważnym wydarzeniem dla klubu - dotąd Legia ponosiła horrendalne koszty (kilkaset złotych/godzinę) codziennego wynajmu innych boisk na treningi i mecze. Teraz większą część z tych pieniędzy będzie można przeznaczyć na inne cele tym bardziej, że sztuczna trawa nie wymaga tylu zabiegów pielęgnacyjnych i nie jest narażona na uszkodzenie tak bardzo, jak naturalna. Zawodnicy, szczególnie z młodszych roczników, do niedawna musieli trenować na boisku od strony trybuny krytej (płyta od strony Myśliwieckiej była najczęściej zarezerwowana dla pierwszej drużyny i Młodej Legii), które na skutek przeciążenia było w fatalnym stanie.

Na tak przygotowanym boisku będzie można trenować przez 12 miesięcy w roku, a nie tylko przy sprzyjającej pogodzie i przez ok. pół roku, jak dotąd. Zimą płyta zostanie prawdopodobnie przykryta specjalnym balonem. Z drugiej strony jedna płyta, nawet najlepsza, jest kroplą w morzu potrzeb klubu...

A na Łazienkowskiej cały czas trwa budowa nowego stadionu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Fotoreportaż z budowy - 28 zdjęć Raffiego
fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.