Młode Wilki 2000 przegrały z Polonią 99 - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

W sobotę legijna młodzież rozegrała kilka spotkań. Najwyżej zwyciężyły Młode Wilki 95, które pokonały Makowiankę 9-0. Zwyciężył również najstarszy rocznik Młodych Wilków, który pokonał OKS Otwock 3-1. Prestiżowe spotkanie z Agrykolą przy Myśliwieckiej na korzyść Legii 97. Wysoko przegrały Młode Wilki 2000 z rok starszą drużyną Polonii, ale widać postęp w grze młodych legionistów. Poniżej wyniki i strzelcy bramek. Multimedia wkrótce.

Legia 91/92 3-1 (2-1) OKS Otwock - Zdjęcia z meczu
1-0 6 min. Cezary Michalak (as. Furman)
1-1 8 min. Marek Kurek
2-1 24 min. Dominik Furman (wolny)
3-1 80 min. Paweł Broniszewski (wolny)

Skład Legii: Chrostowski - Adamczyk (46' Broniszewski), Michalak (71' Cichocki), Wydra, Delikat - Bochenek, Duda (46' Kopczyński), Furman (Kpt), Karniszewski (71' Mizgała) - Tietz Ż (46' Piotrowski), Wojtczak (46' Rozwandowicz)
Trener: Jarosław Wójcik, Robert Lewandowski
Widzów: 25

W spotkaniu z OKSem trener Wójcik dał odpocząć kilku czołowym graczom, którzy odczuwali już trudy dotychczasowych spotkań. Mimo to legioniści błyskawicznie objęli prowadzenie, gdy po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował głową Czarek Michalak. Równie szybka była jednak odpowiedź otwocczan - Marek Kurek uderzeniem zza połowy boiska zaskoczył daleko wysuniętego Kubę Chrostowskiego. Po kilkunastu minutach Legia odzyskała prowadzenie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Dominika Furmana. Nasz pomocnik jeszcze kilkakrotnie próbował podwyższyć wynik w podobny sposób, ale za każdym razem dobrze interweniował otwocki golkiper. Spotkanie nie stało na wybitnym poziomie, ale przewaga Młodych Wilków nie ulegała wątpliwości. Jeszcze przed przerwą okazje do zdobycia gola mieli: Wojtczak, Adamczyk, Bochenek i Tietz, w końcówce zaś raz groźnie zaatakowali goście, kończąc jednak swoją akcję niecelnym strzałem. Po przerwie wynik długo nie ulegał zmianie, choć w poprzeczkę trafili Bochenek i Kopczyński. Wynik ustalił w końcu na 10 minut przed końcem gry Paweł Broniszewski, pięknym strzałem w okienko z rzutu wolnego. Warto odnotować, że legioniści wszystkie gole zdobyli po stałych fragmentach gry. Po 9 kolejkach Legia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli MLJ, z 3 punktami przewagi nad Radomiakiem i 6 nad Polonią.

Legia 94 3-0 Broń Radom - Zdjęcia z meczu
1-0 1 min. Kamil Mazek (as. Filip Kacprzak)
2-0 11 min. Jakub Sosnowski (as. Olaf Pielaciński)
3-0 20 min. Patryk Sokołowski (as. Jakub Sosnowski)

Skład Legii: Karwowski - Fabiszewski, Dankowski, Makowski, Drożdżal - Mazek (59' Grzyb), Sokołowski (Kpt) (50' Ochman), Pielaciński (50' Malesa), Kacprzak - Sosnowski (50' Żegleń), Janusiewicz (59' Brzeziański).
Trener: Tomasz Sokołowski, Jakub Sowiński
Widzów: 50

Mecz z Bronią, mimo absencji kilku graczy (Kurowski, Przysowa, Misiak) wytypowanych do gry w starszym roczniku, od początku stał pod znakiem przewagi Legii. Rezultat spotkania został ustalony już po 20 minutach, dzięki skutecznym akcjom Mazka, Sosnowskiego i Sokołowskiego. W drugiej połowie w roli... napastnika zadebiutował nawet Kamil Brzeziański, golkiper stołecznej drużyny ;-) Mimo niezliczonych okazji wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Niestety ostatnie 12 minut legioniści grali w 10-tkę, gdyż kontuzji kolana doznał Dankowski, a limit zmian został już wyczerpany. Mimo to umiejętnie utrzymując się przy piłce Młode Wilki praktycznie nie dały dojść do głosu gościom. W tabeli podopieczni Tomasza Sokołowskiego prowadzą z kompletem punktów i bilansem bramkowym 26-4.

Legia 95 9-0 (3-0) Makowianka Maków Maz.
1-0 3 min. Aleksander Stolarz (as. Robert Śmigielski)
2-0 12 min. Maciej Sieradzki (b.a.)
3-0 22 min. Aleksander Stolarz (b.a.)
4-0 43 min. Damian Kucharski (as. Aleksander Jagiełło)
5-0 47 min. Przemysław Chmielewski (as. Mateusz Zawal)
6-0 56 min. Przemysław Chmielewski (as. Jan Okieńczyc)
7-0 58 min. Aleksander Jagiełło (as. Przemysław Milewski)
8-0 60 min. Przemysław Chmielewski (as. Tomasz Kamiński)
9-0 79 min. Przemysław Milewski (as. Tomasz Kamiński)

Skłąd Legii: Wandzel - Okieńczyc, Piórkowski, Kucharski (55' Milewski), Piwowarczyk - Śmigielski (41' Waszkiewicz), Sieradzki (41' Zawal), Wilimowski (55' Juźwik), Jagiełło (60' Kamiński) - Stolarz, Chmielewski.
Trener: Bernard Kapuściński, Sebastian Karst

Dzisiejszy przeciwnik, choć urwał już punkty Wiśle Płock i Polonii, nie zmusił legionistów do specjalnego wysiłku. Pierwsze 25 minut to popis składnej, szybkiej, efektownej a zarazem efektywnej gry, co przyniosło trzy gole. Później legioniści nieco rozluźnili się i tempo gry siadło. Po przerwie ponownie wzięli się do roboty i w ciągu kolejnych 20 minut zdobyli 5 kolejnych bramek. Później niestety ponownie "osiedli na laurach", ale goście i tak praktycznie nie zagrażali bramce Olka Wandzela. Ostatecznie wynik ustalił tuż przed końcem spotkania Przemek Milewski. Warto odnotować 3-bramkową zdobycz króla strzelców turnieju finałowego MP Przemka Chmielewskiego. Za tydzień mecz wyjazdowy z Agape Białołęka.

Agrykola 0-2 (0-1) Legia 97
0-1 Eryk Więdłocha
0-2 Artur Zabłocki
Widzów: 70

Spotkanie z niedawnym medalistą mistrzostw Warszawy okazało się bardzo trudne. Choć legioniści po kwadransie objęli prowadzenie, mający dotąd koplet punktów w lidze gracze MKS stawiali zacięty opór i sami stwarzali sobie sytuacje. Na szczęście po akcji Konrada Zaradnego na 2-0 podwyższył Artur Zabłocki i to uspokoiło grę naszej drużyny. Tym samym pozostaje ona niepokonana w obecnych rozgrywkach. Z 25 punktami w 9 meczach i dorobkiem bramkowym 47-5 wyprzedza w tabeli Warszawskiej Ligi Młodzików o 4 oczka Agrykolę, a o 6 Polonię (obie drużyny mają o 1 mecz rozegrany mniej). Kolejne miejsca zajmują Drukarz i Gwardia z odpowiednio 17 i 15 punktami.

Sparing: Jagiellonia 98 3-3 Legia 98
gole dla Legii: Aleksander Waniek (x2),Stanisław Ławcewicz

Spotkanie towarzyskie z Jagiellonią miało charakter przedmeczu przed pojedynkiem dorosłych drużyn. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku padł remis po 3. Dwa gole dla stołecznej jedenastki zdobył Olek Waniek, a wynik ustalił z rzutu karnego Staszek Ławcewicz.

SEMP Ursynów 3-2 (1-1) Legia 99
gole dla Legii: Kamil Waśniowski, Antoni Gańko

Legia 2000 0-5 (0-2) Polonia 99 - Zdjęcia z meczu
gole: 7' Oliwer Woszczyło, 9' Jakub Michalak, 44' Wojtek Kierzkowski, 54' Jakub Michalak, 59' Wiktor Lipski

Legia: Białoruski (Warszawski) - N. Zawistowski, Struzik, Neuman, Janasiewicz, Biskup, Cichocki, oraz: Zaczek, M. Zawistowski, Różański, Goljasz.
Trener: Piotr Głazowski
Widzów: 60

Najmłodszy grający w rozgrywkach rocznik MW znalazł w końcu pogromcę, w postaci Polonii 99. Legioniści zrazu jakby przestraszyli się silniejszego fizycznie, a przy tym dobrze zgranego i radzącego sobie z piłką przeciwnika, co poloniści skwapliwie wykorzystali, zdobywając dwa gole i stwarzając sobie kolejne okazje. Druga kwarta była już nieco lepsza w wykonaniu naszych orlików, zwłaszcza w grze obronnej, dzięki czemu Tomek Warszawski zachował czyste konto. Najlepsza w wykonaniu podopiecznych Piotra Głazowskiego była trzecia odsłona, w której legioniści przejęli wręcz inicjatywę, dzięki ofiarnej grze w obronie i składnym akcjom ofensywnym stwarzając sobie kilka dobrych sytuacji i oddając sporo strzałów, niestety bez efektu bramkowego. Na dodatek, w po błędzie własnym i stracie piłki przez Legię w końcówce kwarty padł gol na 0-3. Ostatnia część gry przebiegała ponownie pod dyktando Polonii. Choć podmęczeni legioniści stworzyli sobie dwie kolejne ciekawe sytuacje, "Czarne Koszule" miały ich więcej i zdobyły dwie kolejne bramki. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę różnicę wieku, przebieg meczu zwiastuje jeszcze większe emocje na wiosnę.

CWKS Legia 95 1-4 (1-2) Olimpia Warszawa
gole dla Legii: 1-1 30 min. Kacper Puza
CWKS: Dobiesz (40. Przesmycki) - Gołębiowski (30. Masny), Nowakowski, Przygoda (65. Olszak), Jaworek, Jędrzejczyk, Puza, Witek - Słowik, Katri, Dołoszyński.

Pierwszą porażkę w rundzie jesiennej odnieśli trampkarze CWKS Legii, ulegając 1-4 Olimpii. goście prezentowali się tego dnia nieco lepiej, do tego legioniści mogli mieć duże pretensje do arbitra w kilku spornych sytuacjach. Piłkarze z Górczewskiej wysunęli się tym samym przed legionistów.