Transparent na meczu Zagłębia z Turem - fot. Hagi

Grali przyjaciele

Zarówno Pogoń Szczecin, jak i Zagłębie Sosnowiec wygrały swoje ostatnie mecze o punkty w tym roku. Obie zaprzyjaźnione z Legią ekipy wygrały w takim samym stosunku i są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu - na koniec 2009 roku plasują się na drugim, dającym awans miejscu. Olimpia nie zagrała ze Stomilem ze względu na liczne zachorowania w drużynie. PZPN nie podjął jeszcze decyzji, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy OKS dostanie walkowera. W towarzyskim meczu Den Haag pokonał Derby County.

Fotoreportaż z meczu Zagłębie - Tur - 22 zdjęcia Hagiego

I liga: Pogoń Szczecin 1-0 Stilon Gorzów
Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali przed własną publicznością Stilon Gorzów 1-0. Bramka na wagę trzech punktów padła dopiero kwadrans przed zakończeniem spotkania - strzelił ją Maksymilian Rogalski. Był to ostatni mecz "Portowców" w tym roku. Pogoń zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-0 Tur Turek
Zagłębie udanie zakończyło 2009 rok, pokonując przed własną publicznością Tura 1-0. Sosnowiczanie powinni strzelić bramkę już w 31. minucie, ale w świetnej sytuacji Hubert Jaromin przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jedyny gol padł w 48 minucie, kiedy Hošić w zamieszaniu podbramkowym posłał piłkę do siatki. W 67. minucie bliski podwyższenia wyniku był Pajączkowski, a 3 minuty późnej Filipowicz. W 74 minucie Bednar trafił w słupek bramki Tura. Po 19. kolejkach Zagłębie jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do Ruchu Radzionków.

Towarzyski: Den Haag 1-0 Derby County
W sparingowym meczu piłkarze Den Haag pokonali przed własną publicznością angielskie Derby County 1-0. W meczu zagrało sporo zawodników z młodzieżowych drużyn "Bocianów". Mecz nie cieszył się większym zainteresowaniem publiczności - na trybunach zebrało się tylko 654 osób. Jedyną bramkę strzelił Cornelisse w 72 minucie, zapewniając Holendrom zwycięstwo.