Grali przyjaciele

Piłkarze Juventusu pokonali wczoraj w wyjazdowym spotkaniu Parmę 2-1. Niestety kibice "Starej Damy" cieszyć się mogą jedynie ze zdobycia trzech punktów. Styl gry Juventusu jest podobny do tego z końcówki ubiegłego roku...

Serie A: AC Parma 1-2 Juventus Turyn
Najważniejsze, że jednak 3 punkty powędrowały na konto Juventusu. W składzie "Starej Damy" zabrakło Buffona (w bramce zastąpił go Manninger) i Del Piero. Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Po rzucie rożnym Diego, Chiellini dograł piłkę do Salihamidzicia, a ten spakował ją do siatki. W 20 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Trezeguet. Inicjatywa była juz po stronie gospodarzy, którzy 5 minut później wyrównali za sprawą Amoruso. Ten sam zawodnik niedługo później ponownie był bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie. Niespodziewanie w 39 minucie gola strzelił Juventus i wygranej nie oddał już do końca (w końcówce bronili się całą drużyną). Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Diego, piłkę do własnej bramki skierował Castellini.