Michał Żyro walczy o piłkę w sparingu ze Świtem - fot. Mishka

Sparing: Legia 5-0 Świt Nowy Dwór Maz.

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii wysoko pokonali II-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki w piątym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Spotkanie rozegrano na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Wynik meczu otworzył w 36. minucie Marcin Smoliński, a tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Panče Kumbev. Po przerwie dwukrotnie Michała Bigajskiego pokonał Bartłomiej Grzelak, a wynik na 5-0 ustalił na 5 minut przed końcem Miroslav Radović.

Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Mishki

Jan Urban dał dziś szansę kilku młodym zawodnikom. Na boisku pojawili się piłkarze z Akademii Piłkarskiej - Przemysław Mizgała, Mikołaj Piotrowski, Jakub Rozwandowicz, czy Michał Grudniewski. 45 minut rozegrał również Maciej Gostomski, a 78-minutowy występ zaliczył Michał Żyro. W drużynie Świtu zabrakło Michała Kucharczyka, który wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19.

Kolejny mecz legioniści rozegrają już jutro. Również na bocznym boisku, o godzinie 10 zmierzą się z I-ligowym Zniczem Pruszków.

5-0 85 min. Miroslav Radović

Legia: Maciej Gostomski (46. Ján Mucha) - Wojciech Szala (81. Michał Grudniewski), Panče Kumbev, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović, Przemysław Mizgała (46. Mikołaj Piotrowski), Tomasz Jarzębowski, Marcin Smoliński, Michał Żyro (79. Jakub Rozwandowicz) - Bartłomiej Grzelak.

Świt: Bartłomiej Fogler (46. Michał Bigajski) - Marek Lendzion, Tomasz Reginis, Karol Drwęcki (46. Piotr Gurzęda), Wojciech Musuła - Szymon Lewicki (46. Michał Wojtczak), Odong Marcellinus Obem, George Enow, Michał Jagodziński (64. Mateusz Rutkowski) - Michał Strzałkowski (60. Łukasz Galicki), Dariusz Zjawiński.