27 lutego Legia zagra z Cracovią. Czy na stadionie Hutnika? Dowiemy się 16 lutego - fot. hutnik.org
REKLAMA
REKLAMA

Suche Stawy czy stadion Ludowy, czyli gdzie mecz Cracovia - Legia?

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / własne - Wiadomość archiwalna

Do meczu Cracovia - Legia w pierwszej kolejce rundy wiosennej pozostały dokładnie 3 tygodnie, a nadal nie wiadomo, gdzie się ono odbędzie. Już trzy miesiące temu pisaliśmy, że spotkanie może się odbyć na obiekcie Hutnika Kraków. Cracovia nadal liczy na przeprowadzkę na Suche Stawy, ale modernizacja stadionu III-ligowego Hutnika może potrwać zbyt długo. Ostateczna decyzja ma zapaść do 16 lutego, kiedy zbierze się Komisja Licencyjna.
Jeśli stadion w Nowej Hucie nie będzie gotowy, "Pasy" zagrają z Legią w Sosnowcu.

Modernizację stadionu Hutnika komplikują niskie temperatury. "Nikt nie może dać gwarancji, że wszystko uda się skończyć na czas. Zimą zdarzają się różne rzeczy i pewnie dlatego o tej porze roku ludzie raczej nie kładą trawników" - przyznaje Marek Wypychowski, prezes Zielonej Architektury. Na stadionie Hutnika ułożono już system podgrzewania i nawadniania murawy, a wkrótce powinno się rozpocząć układanie samej murawy. Problemem mogą być ujemne temperatury. "Przy minus 15 czy 20 stopniach żadna praca nie powinna być wykonywana, ale przy zwiększonych nakładach finansowych jest to do zrobienia" - zapewnia Wypychowski.

Szanse na znalezienie dodatkowych środków z kasy miasta są niewielkie. "Przede wszystkim liczymy, że przyjdzie ocieplenie i uda się wykonać niezbędne prace. Jeśli nie, to nie można wykluczyć, że kluby dwa pierwsze mecze zagrają poza Krakowem. Wiemy, że taki wariant awaryjny biorą pod uwagę" - zaznacza Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Jeśli nie uda się przygotować stadionu Hutnika na czas, początek rundy wiosennej Cracovia (i Wisła) rozegrają na stadionie Ludowym w Sosnowcu. Z tego powodu oba kluby nie wypowiedziały umowy dzierżawy obiektu w Sosnowcu, a co za tym idzie nie złożyły w PZPN-ie wniosku o zmianę miejsca rozgrywania meczów. Kluby zwrócą się do PZPN-u dopiero wtedy, gdy prace na Hutniku zostaną zakończone. Na decyzję będą musiały jednak czekać, bo procedura licencyjna może potrwać od kilku do kilkanaście dni. "Im szybciej wpłynie do nas wniosek, tym lepiej. Gdy modernizacja się zakończy i sprawa zostanie zgłoszona do Komisji Licencyjnej, to nasz wysłannik zjawi się na obiekcie, by sprawdzić, czy stadion spełnia wymagania. Następnie musi zostać sporządzony raport z wizytacji, a później zbierze się komisja, która podejmie decyzje" - wyjaśnia Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka prasowa PZPN-u.

Komisja Licencyjna zbierze się 16 lutego. Jeśli do tego czasu stadion Hutnika nie zostanie zmodernizowany w całości, Cracovia mecz z Legią rozegra w Sosnowcu. Ten zaplanowano na piątek, 26 lutego na godzinę 20.Mecz Cracovii z Legią może się odbyć w Sosnowcu. Niestety zabraknie na nim fanów ze stolicy - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.