Radość legionistów po golu - fot. Raffi

Sparing: Polonia 92 2-3 CWKS Legia

Raffi - Wiadomość archiwalna

Piłkarze CWKS Legia pokonali po dość zaciętym meczu zawodników Polonii 92 3-2. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Legioniści prowadzili już 3-0, ale pod koniec meczu dwie bramki strzelili gospodarze.
Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Walka toczyła się głównie w środku pola; akcje skrzydłami nieco utrudniały leżące tam resztki śniegu. Dominujący doświadczeniem i siłowo legioniści nie pozwalali gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł w defensywie. W 27. minucie rajdem lewą stroną, zakończonym groźnym strzałem w światło bramki, popisał się aktywny dziś Adam Czubak. Później z kolei dwukrotnie w niebezpiecznych sytuacjach pod bramką CWKS musiał interweniować Marcin Bielecki. W 42. minucie po stałym fragmencie główkował Karol Guz; obrońca Polonii ratował sytuację tak nieszczęśliwie, że omal nie pokonał własnego bramkarza - ten jednak wykazał się dużym refleksem.

Po przerwie inicjatywę przejęli legioniści. Choć pierwszą okazję stworzyli sobie juniorzy "Czarnych Koszul", to zaraz potem, po rzucie wolnym i główce najmłodszego z legionistów Czubaka, prowadzenie objęli podopieczni Zbigniewa Walewskiego. Wkrótce potem dośrodkowanie Zielonki zamiienił na bramkę... defensor gospodarzy. Naszego pomocnika zastąpił zaraz potem Paweł Piotrowski, który wkrótce po wejściu, po niemal identycznej akcji dograł piłkę z prawej strony, gdzie czekał testowany w Legii zawodnik z Ukrainy, który nie zmarnował nadarzającej się okazji, umieszczając piłkę tuż przy słupku. Od tego momentu wśród legionistów nastąpiło zbyt duże rozprzężenie, na dodatek w grę wkradła się na moment nadmierna brutalność. Gospodarze ambitnie walczyli o zmianę rezultatu i na kwadrans przed końcem meczu udało się to Dominikowi Kłysowi (byłemu graczowi Młodych Wilków 1992), który po rzucie wolnym umieścił piłkę w siatce. Wkrótce potem na 1-4 mógł podwyższyć Czubak, ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem KSP. Zmarnowana sytuacja "zemściła się" w doliczonym czasie gry, kiedy to po rzucie rożnym aż dwóch graczy Polonii pozostało bez krycia pod bramką Legii, a jeden z nich, Maciej Joczys, ustalił strzałem głową wynik meczu na 2-3.

Najbliższe spotkanie sparingowe CWKS Legii to pojedynek z Victorią Sulejówek, który odbędzie się na sztucznej murawie w Zielonkach w najbliższą środę o 20:00.

Polonia 92 2-3 CWKS Legia
0-1 54' Adam Czubak
0-2 67' sam. (as. Robert Zielonka)
0-3 71' Dima (as. Paweł Piotrowski)
1-3 76' Dominik Kłys (b.a.)
2-3 90' Maciej Joczys (as. Dominik Kłys)

CWKS Legia: Bielecki - Jasiński (80' Polakowski), Fornal, Guz, Gępczyński - Zielonka (67' Piotrowski), Lejdyn, Winek, Polakowski (46' Dima) - Czubak, Wilczyński