Juniorzy: Legia d. 67-60 Korona

Raffi i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Juniorzy Legii rozegrali dziś drugie spotkanie turnieju półfinałowego MP rozgrywanych przy Konwiktorskiej. Po wysokiej porażce z Polonią, tym razem legioniści ostro walczyli z Koroną Kraków i w ostatniej sekundzie meczu, dzięki rzutowi Chojeckiego, doprowadzili do dogrywki. W niej dzięki punktom Chojeckiego i Holnickiego udało się osiągnąć przewagę, która wystarczyła do zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Legii 67-60 (20-15, 11-18, 15-11, 10-12, 11-4). Ostatni mecz nasz zespół rozegra jutro z drużyną z Gliwic. W drugim dzisiejszym spotkaniu Polonia rozgromiła GTK Gliwice 81-48.

Fotoreportaż z meczu - 17 zdjęć Raffiego
Pojedynek z Koroną zapowiadał się pasjonująco. W składzie gości jest trzech reprezentantów Polski rocznika 1991 (Fraś, Szumełda-Krzycki i Kumiszcza), mimo młodego wieku gracze z Krakowa w dniu wczorajszym pokazali się z dobrej strony, wygrywając wysoko z GTK Gliwice i zwycięstwo dzisiaj dałoby im pewny awans.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć na więcej niż 6 punktów. Legioniści nieźle spisywali się na desce, nieskutecznie jednak rzucali z 3 punkty. Gdy za 5 przewinień boisko musieli opuścić Artur Grzejszczyk i Bartłomiej Piotrowski wydawało się, że o zwycięstwo będzie wyjątkowo ciężko. Goście 2 minuty przed końcem z tego samego powodu stacili jednak swojego najlepszego zawodnika, rosłego (202 cm) Wojciecha Frasia, który jednak "zabrał" ze sobą Rafała Holnickiego-Szulca, którego trzeba było przez kilka minut doprowadzać do stanu pozwalającego na grę. Choć krakowianie mieli już 3 punkty przewagi, w ostatnich sekundach udało się je naszym zawodnikom odrobić w dramatycznych okolicznościach i doszło do dogrywki.

W dogrywce pierwsze punkty również zdobył popularny "Szrek", ale na półtorej minuty przed końcem wyrównał Szumełda-Krzycki. Kolejne 3 oczka dla Legii zdobył Chojecki, po czym rozmiary zmniejszył Pabich, a pół minuty przed końcem Holnicki wyprowadził Legię na 3-punktowe prowadzenie. Także kolejne dwa punkty dla Legii zdobył Holnicki, skutecznie egzekwując rzuty wolne. 12 sekund przed końcem dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobył Kwasiborski i Legia wygrała dogrywkę 11-4, a cały mecz 67-60.

Legia Warszawa d. 67-60 (20-15, 11-18, 15-11, 10-12, 11-4) Korona Kraków
Legia: Wojtyński 18 (1), Chojecki 14, Piotrowski 12 (2), Rudko 10, Holnicki-Szulc 8, Kwasiborski 4, Termena 1, Grzejszczyk 0.

Korona: Fraś 23, Szumełda-Krzycki 20 (2), Tyran 7, Kumiszcza 6, Pabich 4, Ławicki 0, Janczura 0.