Ósemka Siedlce 3-0 Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Siatkarze Legii przegrali 0-3 z Ósemką w Siedlcach. Zaprezentowali się jednak dużo lepiej niż w ostatnich spotkaniach i choć przegrali z dobrze dysponowanymi gospodarzami, to wstydu swoją postawą nie przynieśli. Zabrakło nieco lepszej gry w obronie, zawiodła również zagrywka - aż 16 zepsutych serwisów. Po pierwszym łatwo przegranym secie, w drugim legioniści mieli nawet setbola, ale nie zdołali go wykorzystać. Zacięty 3. set w końcówce rozstrzygnęli dla siebie siedlczanie. Około 150 kibiców Legii głośno dopingowało naszych zawodników.
W dzisiejszym spotkaniu zadebiutował wypożyczony z Metra Warszawa 18-letni przyjmujący Dorian Poinc (syn wieloletniego siatkarza Legii i reprezentacji Polski, Witolda). Mimo porażki debiut, a szczególnie postawa w drugim i trzecim secie, rokują dobrze na przyszłość.

Skład Legii: Żyłkowski (Kpt) (3 pkt), Obuchowicz (6), Pucuła (4) Pyta (0), Chilmanowicz (4), Poinc (13), Ołtuszewski (L) oraz Kozłowski (8) i Koper (0).