REKLAMA

Młodzież: Legia 92/3 5-2 Korona

źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów starszych Legii w rozegranym dziś rano sparingu pokonała 5-2 rówieśników z Korony Kielce. W pierwszej połowie drużynę wspomogło kilku piłkarzy z roczników '91 i '92, którzy nie zagrali w ostatniej kolejce ME z Polonią. Po przerwie zagrali wyłącznie gracze Młodych Wilków 1993. Gole dla Legii zdobyli: Piotr Karniszewski (dwa), Dawid Duda, Mateusz Tietz i Kamil Kamiński. Kolejny sparing - w piątek o 11 w Białymstoku z Jagiellonią.
Spotkanie z Koroną rozegrane w Pęcławiu k. góry Kalwarii praktycznie przez cały czas prowadzone było pod kontrolą legionistów, którzy już po kwadransie prowadzili 3-0. Pierwszego gola zdobył ładnym strzałem z 30 metrów Dawid Duda, później po podaniach Pawła Broniszewskiego gole zdobywali Piotr Karniszewski i Mateusz Tietz. Do przerwy po indywidualnej akcji, minięciu dwóch obrońców i strzale w długi róg Karniszewskiego było 4-0, a na początku drugiej odsłony bramkę zdobył po rajdzie Michała Kępki Kamil Kamiński. W drugiej połowie przewaga Młodych Wilków nie była już może tak znacząca, ale dopiero kilka momentów dekoncentracji przy stanie 5-0 spowodowało utratę dwóch bramek po szybko rozegranych przez Koronę akcjach. Okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Kamiński i Maciej Prusinowski, ale skończyło się na 5 zdobytych przez Legię golach.

Legia 91/3 5-2 (4-0) Korona Kielce 92/3
Gole:
1-0 6 min. Dawid Duda b.a.
2-0 12 min. Piotr Karniszewski as. Paweł Broniszewski
3-0 14 min. Mateusz Tietz as. Paweł Broniszewski
4-0 35 min. Piotr Karniszewski b.a.
5-0 55 min. Kamil Kamiński as. Michał Kępka
5-1
5-2

Legia:
I połowa: Jałocha - Bochenek, Cichocki, Gołębiewski, Kursa - Karniszewski, Duda, Broniszewski, Dąbrowski - Tietz, Czarnecki
II połowa: Wienczatek - K. Grudniewski, M. Grudniewski, Długołęcki, Todorović - Kęka, Gąsior, Latos, Kamiński - Prusinowski, Lukac

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.