Młodzież: UKS Bródno 0-2 Legia 92/3 i nabór

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi zakończyli rundę jesienną wygraną 2-0 z piątym w tabeli UKS Bródno. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej odsłonie legioniści zaprezentowali się dużo lepiej i zdobyli dwa gole. Wynik otworzył efektownym "rogalem" Paweł Broniszewski, a drugiego gola zdobył na 5 minut przed końcem spotkania powracający po kontuzji Paweł Żywko. Rozpoczął się nabór uzupełniający do drużyn młodzieżowych CWKS.

Zawodnicy z rocznika 1994, którzy chcieliby dołączyć do drużyny występującej w II Mazowieckiej Lidze Juniorów Młodszych, mogą zgłaszać się do kierownika drużyny p. Mirosława Papieża pod nr. telefonu 605-980-923 oraz do trenera Piotra Płeszki. Choć runda jesienna dopiero się skończyła, do zespołu zgłosiło już akces kilku chętnych. To najstarsza drużyna młodzieżowa CWKS, a kilku jej zawodników zaliczyło już również udane występy w zespole seniorów. Wszystkich chętnych zapraszamy.

SMP UKS Bródno 0-2 (0-0) Legia 92/3
0-1 47 min. Paweł Broniszewski (z rzutu rożnego)
0-2 85 min. Paweł Żywko (as. Sebastian Dąbrowski)

Legia: Chrostowski - M. Grudniewski (46' Breś), Siwak, Długołęcki, K. Grudniewski - Kępka, Rzuchowski, Pogonowski, Czarnecki (46' Broniszewski) - Lukač (57' Dąbrowski), Dzięgielewski (70' Żywko)

Spotkanie z UKS Bródno z uwagi na opady deszczu przeniesione zostało na wtorek i rozegrano je na sztucznej murawie przy ul. Łabiszyńskiej. W pierwszej połowie poczynaniom legionistów brakowało płynności, gra była też zbyt statyczna. Gospodarze nie kwapili się do zbyt wielu działań ofensywnych, ale dość skutecznie oddalali grę od swojego pola karnego. Podopieczni Krzysztofa Dębka i Radosława Kucharskiego dwukrotnie zagrozili bramce UKS, ale gola nie zdołali zdobyć.

W przerwie doszło do kilku zmian i jeden z wprowadzonych, Paweł Broniszewski, szybko dał o sobie znać, kierując piłkę do siatki na "długi róg" bezpośrednio z rzutu rożnego! Gracze Bródna nie rezygnowali z odniesienia korzystnego rezultatu, a ich twarda gra oraz skracanie pola gry momentami sprawiały legionistom pewne kłopoty, którzy raz za razem byli łapani na spalone. Kilkakrotnie jednak defensywa UKS robiła błędy, dzięki czemu w dogodnych sytuacjach znaleźli się gracze Młodych Wilków, m.in. dwukrotnie Ryszard Breś, rozgrywający pierwszy mecz ligowy od wiosny, po operacji więzadeł w kolanie. Dużo rozpędu w poczynania ofensywne wniósł wprowadzony na ostatnie 20 minut kolejny rekonwalescent (w maju złamał nogę) Paweł Żywko. Dwa razy był bliski strzelenia gola, jednak cały czas przewaga legionistów była tylko jednobramkowa, przez co nie mogli być pewni kompletu punktów. Dopiero 5 minut przed końcem gry po akcji dwójkowej dwóch rezerwowych - Sebastian Dąbrowski obsłużył prostopadłym podaniem Żywkę, a ten przypieczętował zwycięstwo Legii zdobywając gola na 0-2.

Legioniści zakończyli rundę z dorobkiem 34 punktów w 12 meczach, wyprzedzając o 2 punkty Polonię, o 4 Wisłę Płock i o 13 Radomiaka. Ich dorobek bramkowy to 49-4.
Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny byli: Kamil Kamiński - 9 goli, Marko Lukač 5, Bartłomiej Czarnecki, Dawid Dzięgielewski, Karol Grudniewski i Michał Kępka - po 4.
Najwięcej asyst zaliczyli: Michał Kępka 6, Karol Grudniewski i Michał Rzuchowski po 4, Sebastian Dąbrowski i Marcel Gąsior - po 3.
Występy w drużynie zaliczyło 29 zawodników - 8 (w tym 4 z kadry Młodej Legii) z rocznika 1992, 19 z rocznika 1993 oraz 2 z rocznika 1994. Dwaj zawodnicy - Przemysław Mizgała i Jakub Mikołajczyk - pauzowali całą rundę z powodu odniesionych wcześniej kontuzji.