Michal Hubnik przeszkadzał bramkarzowi i obrońcom Lechii przy trzech bramkach - fot. Mishka

Hubnik nie strzelił, ale trzykrotnie przeszkadzał lechistom

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Po drugim golu dla Legii Wojciech Hadaj przekazał kibicom, że strzelcem bramki był Michal Hubnik. W rzeczywistości było inaczej - drugą bramkę zdobył Ivica Vrdoljak, ale Hubnik miał swój udział przy trzech golach dla Legii!

Pierwszą bramkę dla Legii zdobył Miroslav Radović, a spory udział przy niej miał zawodnik Lechii, Marcin Pietrowski, od którego odbiła się piłka, myląc Kapsę. Bramkarza Lechii zmylił także Hubnik, który próbował zmienić tor lotu piłki, ale ostatecznie w futbolówkę nie trafił.

Przy drugim golu początkowo wydawało się, że piłkę do siatki skierował Hubnik. Dopiero powtórki telewizyjne pokazały, że po strzale głową Vrdoljaka (dośrodkowywał Wawrzyniak), czeski napastnik nie sięgnął już piłki i ta wylądowała w siatce bez jego udziału. Także jednak tym razem Hubnik zmylił bramkarza Lechii - prawdopodobnie gdyby nie skakał do piłki, Kapsa zachowałby się zupełnie inaczej.

Hubnik miał także swój udział przy trzeciej bramce dla Legii. Kucharczyk, który dostał świetne podanie od Manu (przebiegł po przekątnej prawie pół boiska z piłką), mając przed sobą Kapsę, zdecydował się na dogranie piłki wzdłuż bramki do nadbiegającego Czecha. Zanim Hubnik sięgnął piłki, trafił w nią Krzysztof Bąk i skierował do własnej bramki.Michal Hubnik przeszkadzał bramkarzowi i obrońcom Lechii przy trzech bramkach - fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.