Leszek Miklas obrzucony tortem podczas posiedzenia Ekstraklasy SA
REKLAMA
REKLAMA

Kolejna porażka przed sądem. Leszek Miklas - Wojciech Braun: 0:4

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

W dniu 24 listopada odbyła się jedna z licznych spraw sądowych, wytoczonych Wojciechowi Braunowi przez byłego prezesa KP Legia, Leszka Miklasa. Wojciech B. odpowiadał przed sądem karnym z artykułu 216 Kodeksu Karnego, par. 1. Sąd umorzył postępowanie na wniosek oskarżyciela, którym jest nie tylko sam Miklas, ale także upoważniony przez niego mecenas Michał T., zatrzymany ostatnio za korupcję przy prywatyzacji spółek państwowych - informuje Zyleta.info.

Jest to kolejna, czwarta już przegrana sprawa Leszka Miklasa przeciwko Wojciechowi B. Wcześniej Wojciech B. wygrał m.in. sprawę przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych z koncernem ITI. Właściciel KP Legia pozwał Wojciecha B. z powodu prowadzonej przez niego strony www.konieciti.pl. Sąd uznał, że nie narusza ona dóbr materialnych oskarżyciela, uznając powództwo za bezzasadne. Dzięki tej wygranej, Sąd Apelacyjny anulował wyrok sądu pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. (Przypomnijmy, że za prowadzenie tej strony sąd pierwszej instancji skazał Wojciecha B. na 50 tys. zł. kary oraz przeproszenie koncernu ITI w "Gazecie Wyborczej" i na stronie legioniści.com, co wiązało się z dodatkowymi kosztami w kwocie 20 tys. zł.)

Sąd uniewinnił także Wojciecha B. w innych dwóch sprawach wytoczonych na wniosek KP Legia – chodziło o rzekome uczestnictwo w zamieszkach w Wilnie i Bełchatowie.

Łącznie Wojciech Braun wygrał już 7 spraw sądowych – 4 z Leszkiem Miklasem, 2 z KP Legia i jedną z koncernem ITI. Mimo wygranych przed sądami, Wojciech Braun nadal nie jest wpuszczany na stadion przy ul. Łazienkowskiej, a KP Legia wraz z Leszkiem Miklasem jak widać dalej nieudolnie szuka na niego "haka".

Wojciecha Brauna we wszystkich sprawach reprezentuje adwokat SKLW, mecenas Krzysztof Wąsowski wraz z aplikantem Ryszardem Rafalskim.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.